czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Od prawa jazdy po zakup swojego auta, czyli wszystko o motoryzacji w UK. Forum dla fanów 4 kółek jak i dla początkujących kierowców...
W dół1
TEMAT: Jazdy.
#17749
Jazdy. 9 lat(a), 12 mies. temu  
Niedawno zdałam testy teoretyczne na prawo jazdy. Moje pytanie dotyczy jazd... chciałam uczyć się jeździć ze znajomym. Uczę się od podstaw bo nie mam zielonego pojęcia o samochodach. Jednak mój znajomy ma Polskie prawo jazdy... czy może on uczyć mnie mając polskie prawko? Ma je dłużej niż 3 lata i ma ukończone 21 lat... czy ktoś się orientuje czy to legalne?

Z góry dziękuję za odpowiedź
karolaa94
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17838
Re: Jazdy. 9 lat(a), 10 mies. temu  
Wydaje mi że nie ma żadnych przeciwwskazań, ale możesz się jeszcze upewnić na gov.uk albo zadzwonić do nich.
someone
Posty: 131
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19371
Re: Jazdy. 8 lat(a), 9 mies. temu  
Raczej tak. Poszperaj na ... tam powinna być konkretna odpowiedź na Twoje pytanie. Ewentualnie zapytaj w urzędzie
Eizzy
Posty: 13
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/06/12 10:01 Przez Ania Surdacka.Powód: Link został usunięty
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19395
Re: Jazdy. 8 lat(a), 9 mies. temu  
Uczyć jeździć, może każda osoba, która ma Full Driving Licence UE lub UK, dłużej niż 3 lata i ma powyżej 21 lat. Tak więc, Twój znajomy może uczyć Cię jeździć. Oczywiście koniecznie musicie nakleić na samochód dwie "L" z przodu i z tyłu pojazdu, oraz dodatkowe lusterko wsteczne dla znajomego.
Ja uczyłam się jeździć z mężem, ale ogólnie polecam wziąć kilka lekcji z profesjonalnym instruktorem, jak już trochę ogarniesz samochód. Potem na samochodzie znajomego możesz sobie ćwiczyć to, o czym mówi instruktor.

Powodzenia i pozdrawiam.
panna_migotka
Posty: 16
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/06/18 13:58 Przez panna_migotka.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19404
Re: Jazdy. 8 lat(a), 9 mies. temu  
Ja mam zamiar jeździć samochodem po Anglii ale przeczytałem, że trzeba wymienić prawo jazdy. To dotyczy wszystkich czy tylko osób po 70 jak piszą na ... . Nie mam właśnie pewności, bo coś tam mają z tymi automatycznymi skrzyniami i manualnymi a będę jeździł na automacie. Nie chcę, na dzień dobry mandatu zarobić.
andrzej1456
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/07/04 11:45 Przez Bezpiecznik.Powód: Usunięty link
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19405
Re: Jazdy. 8 lat(a), 9 mies. temu  
andrzej1456 napisał:
Ja mam zamiar jeździć samochodem po Anglii ale przeczytałem, że trzeba wymienić prawo jazdy. To dotyczy wszystkich czy tylko osób po 70 jak piszą na ... . Nie mam właśnie pewności, bo coś tam mają z tymi automatycznymi skrzyniami i manualnymi a będę jeździł na automacie. Nie chcę, na dzień dobry mandatu zarobić.

Powinno się, ale bardzo dużo osób tego nie robi. Powinno się wymienić z uwagi na to, że jeśli jeździsz po brytyjskich drogach a masz np.polskie prawo jazdy, to nie można Ci nałożyć punktów karnych, aczkolwiek teraz się przepisy zmieniły i już w całej Europie będzie można nakładać punkty.

Zakładam, że masz już prawo jazdy, więc to czy będziesz jeździł automatem, czy manualem nie robi różnicy, co innego gdybyś chciał zdawać tutaj (w UK)- jest taka zasada, że jeśli zdajesz na automat, to nie możesz jeździć manualem (trzeba zrobić oddzielny kurs wtedy na manual), a jeśli robisz kurs na manualną skrzynię biegów to można jeździć i automatem.

Pozdrawiam.
panna_migotka
Posty: 16
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/07/04 11:46 Przez Bezpiecznik.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


m-shop.eu
Kosmetyki dla kobiet, dzieci i mężczyzn, Szeroki wybór kosmetyków...

Express Bus
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z wieloletnią...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...

Pozostałe oferty

alt Studia Online - Wyższa Szkoła Lingwistyczna (Szkoły / Kursy / Korepetycje)
WSL oferuje wszystkim Polakom na Wyspach możliwość nauki...
Emano Emano
Materiały szkoleniowe na brytyjskie prawo jazdy -...
Kardas Productions (Tworzenie stron www)
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Prawnicy i porady)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...