sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Przyszłość w UK
#19513
Przyszłość w UK 8 lat(a), 8 mies. temu  
Hej! Opiszę krótko swoją sytuację. Studiuję na jednej z lepszej uczelni technicznej w Polsce, na ciężkim kierunku powiązanym z elektroniką. W te wakacje udało mi się wyjechać do Anglii, do Plymouth na okres wakacyjny do pracy, zatrzymałem się u kuzynów. Po niedługim czasie udało mi się znaleźć pracę jako barman w dobrej włoskiej restauracji. Obecnie pracuję w tym miejscu już prawie dwa miesiące i bardzo dobrze się tam czuję, na tyle że chcę zostać na wyspach cały rok np do następnych wakacji. Nie chodzi mi jedynie o kwestie zarobkowe, ale głównie o naukę języka, którego najlepiej nauczyć się jednak w terenie, a nie z książek. Tutaj jestem rozdarty, gdyż już mam za sobą 2 lata studiów i się zastanawiam czy lepiej po wakacjach wracać do Polski i kończyć od razu studia czy może lepiej skorzystać z szansy i zostać tu rok, wziąć dziekankę na studiach, nauczyć się bardzo dobrze języka i przy okazji zdobyć może jakieś certyfikaty językowe, żeby wykorzystać ten czas w Anglii na maxa. Czy myślicie, że opcja zostania tutaj rok i powrotu do Polski jest realna? Czy po roku już UK mnie tak wciągnie, że nie będę chciał wrócić za wszelką cenę? Jeśli bym jednak został, to w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten dany czas? Do jakich egzaminów polecacie się przygotować, żeby był cenny ślad w CV na przyszłość? Nie chciałbym rzucać studiów, to nie wchodzi w grę, bo zainwestowałem już w nie sporo czasu i energii, chcę jedynie wziąć rok przerwy

P.S Będę wdzięczny za każdą pomoc
rafal954
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19543
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 8 mies. temu  
A nie lepiej spróbować zrobić jakieś praktyki związane z kierunkiem studiów? Wtedy załapał byś też język branżowy.
Z doświadczenia moich znajomych wynika, że trudno jest powróci do studiowania jak już zaczęło się pracować i na siebie zarabiać .No, ale niektórym się udało.
Co do certyfikatu to dużo zależy od kraju w którym potem będziesz chciał przebywać. Wydaje mi się, że najpopularniejszy jest CAE, ale jeśli chcesz wyjechać potem np. do Anglii czy do stanów to oni z kolei bardziej patrzą na TOEFL.
Ogarek
Posty: 6
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19578
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 7 mies. temu  
Jak się już zacznie pracę - zwłaszcza tutaj , to ciężko będzie ci wrócić na studia Chyba, że tutaj zaczniesz studiować...
Lilli

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19677
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 6 mies. temu  
Gdybym była po szkole średniej w Pl, to z pewnością po tej wiedzy jaka mam teraz przyjechałabym na studia do UK. Nie wybierałabym studiów w Pl.
Niki1983

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19914
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 3 mies. temu  
Niki1983 napisał:
Gdybym była po szkole średniej w Pl, to z pewnością po tej wiedzy jaka mam teraz przyjechałabym na studia do UK. Nie wybierałabym studiów w Pl.


Zdecydowanie sie z tym zgadzam Pozdrawiam
fiołek
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20018
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Niemal każdy kto zasmakował innego zycia w UK nie rwie się do powrotu do Polski, to zupełnie zrozumiałe. A zwłaszcza osoby młode Życzę powodzenia w dalszych mądrych wyborach.
MarekKos
Posty: 33
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20326
Re: Przyszłość w UK 7 lat(a), 10 mies. temu  
Ja miałem podobnie i praca tutaj pozwoliła mi na rozwój, założenie swojej firmy. Na polskim rynku ewentualnie planuję rozszerzenie swojej firmy i rozbudowanie, ale na stale juz bym nie wrócił
blue eye
Posty: 172
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20377
Re: Przyszłość w UK 7 lat(a), 10 mies. temu  
A czy pracował ktoś z Was może w Holandii? Macie jakieś doświadczenia? Zastanawiam się nad pracą sezonową. Znajoma poleca mi MARVEL, gdyż mają naprawdę dużo ciekawych ofert i posiadają doświadczenie. Proszę o rady
wiko7

Ostatnio zmieniany: 2016/06/22 20:08 Przez szkot_77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#21259
Re: Przyszłość w UK 7 lat(a), 7 mies. temu  
Prace sezonowe mnie nie kręcą. Rozdrabnianie się i praca z doskoku. Zdecydowanie szukam w życiu lepszego bytu, satysfakcji i stabilności w tym co robię. A Holandia wydaje mi się juz przereklamowana...
Adek
Posty: 181
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Polska obsługa prawna w Szkocji
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w centrum Glasgow,...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Wózki widłowe, maszyny budowlane
Praca stała i dodatkowa. Szukasz pracy, podnieś swoje kwalifikacje...
alt
Paczki do Polski - AngliaPolska.pl
✔️ Paczki z Anglii, Szkocji, Walii do Polski £23.99 za 24.5kg -...

Pozostałe oferty

JK Advice Centre (Doradztwo)
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Prawnicy i porady)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
bon prix Bon prix
Bon prix to największy Dom Sprzedaży Wysyłkowej w Polsce...
Budget Air Budget Air
Wyszukiwarka i porównywarki cen biletów lotniczych,...