czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Jak zrobić stek????
Dyskusje o kulinariach, przepisach i pomysłach. Wasze opinie na temat jedzenia, restauracji oraz o wszystkim co smaczne...
W dół12
TEMAT: Jak zrobić stek????
#18086
Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 9 mies. temu  
Nie wiem kompletnie jak zabrac sie do zrobienia dobrego steka. Chce żeby był przygotowany odpowiednio, ale nigdy go nie robiłam więc nie wiem co jest istotne. Proszę o jakieś konkretne rady
karolcia
Posty: 336
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18103
Re: Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 9 mies. temu  
Sirloin czy poledwica (fillet steak)? Sirloin smaż powoli na grilu lub patelni. Nie za szybko bo sie spali, ok 3-4 minuty z kazdej strony to powinien ci wyjsc srednio- srednio dobrze wypieczony. Nie żałuj soli i pieprzu lub kup sobie mieszankę przypraw do steka w tesco (schwartz). Filet jest trochę trudniej. Obsmaż z obu stron i wstaw do nagrzanego piekarnika. Powinno zajac +- 10 minut w 200 stopniach zeby wypiec go na medium - well. (osobiscie proponuje wyjac go po 7-8 minutach zeby zostal różowy w srodku)
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18119
Re: Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 9 mies. temu  
Uważaj, bo przyrządzenie steka to tylko łatwo brzmi, a wcale takie nie jest. Mi wyszła podeszwa
LitkaQ
Posty: 41
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18121
Re: Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 8 mies. temu  
Zasadniczo, chociaz wielu sie ze mna nie zgodzi, im mniej tymlepiej. Jak jest za bardzo surowy to zawsze mozna go troche dopiec ale jak juz go skremujesz to porazka. Jak chcesz jakosc to idz do jakiegos lokalnego butcher'a zamiast do tesco, bedzie ciut drozej ale jakosc powinna byc duzo lepsza.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18332
Re: Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 6 mies. temu  
Szczerze to nic specjalnego w tym steku nie ma. Próbowałam i to po prostu kawal mięsa i tyle. W dodatku wołowego za którym nie przepadam.
Czesia
Posty: 155
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18364
Re: Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 6 mies. temu  
Wyciagnij steak na pół godziny przed smażeniem/grilowaniem aby nagrzać go do temperatury pokojowej. Natrzyj go oliwą z oliwek lub olejem plus gruboziarnisty pieprz i sól najlepiej dopiero co zmielona. w zależności jak chcesz zrobić ( od blue do very well done) obsmaż go z obu stron dosłownie naciskając go palcem czy jest wypieczony tak jak chcesz. potem połóż go na gorący tależ bo rozgrzane mięso położone na zimny twardnieje i szybko traci temperature. przed podaniem powinien steak odpocząć z 5 min
Smacznego;)
primo.gb
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19041
Re: Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 2 mies. temu  
Po wszelkich próbach stwierdzam, że stek to nie dla mnie :/ To tylko w końcu kawał mięsa...
zaczarowana

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19044
Re: Jak zrobić stek???? 9 lat(a), 2 mies. temu  
Dokladnientak jak mowi ,,primo.gb'' zawsze taki robie i jest pychotka.
wolpone

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19260
Re: Jak zrobić stek???? 8 lat(a), 12 mies. temu  
Mi niestety nigdy nie wychodzi smacznie, ale liczę, że dziewczyna mi kiedyś zrobi:)
Marlor
Posty: 15
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20184
Re: Jak zrobić stek???? 7 lat(a), 11 mies. temu  
Ja się przymierzam i przymierzam do tego steka i jakoś nigdy jeszcze nie miałem okazji. Ale myślę, że na urodziny sobie takowy przyrządzę. Aż się głodny zrobiłem...
pepe123
Posty: 10
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Kupdom
Oferujemy pełny zakres usług w zakresie zakupu nieruchomości w UK....

Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

Express Bus
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z wieloletnią...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

Pozostałe oferty

UK Office Direct UK Office Direct
Oferujemy ponad 25.000 produktów biurowych w niskich...
National National Car Rental
Oferujemy korzystne ceny za wynajem pojazdów we...
Tooled-up Tooled-up
Sklep oferuje szeroką gamę produktów motoryzacyjnych,...
Lufthansa Lufthansa
Sprawdź aktualne promocje w jednej z wiodących...