Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

Informacje sportowe z UK
Informacje sportowe z UK Aktualności i najważniejsze wiadomości sportowe Wielka Brytania. Piłka nożna na Wyspach Brytyjskich, polscy sportowcy i polskie kluby Szkocja, Anglia, Irlandia Północna oraz Walia

r e k l a m a

Najsilniejsi w Szkocji - zawody Strong Men
Dumbarton przygotowuje się do organizacji corocznego konkursu na najsilniejszego człowieka w Szkocji. Zawody odbędą się w niedziele w Levengrove Park. Początek o godzinie 13:00.

Wuwuzele przekleństwem Mistrzostw Świata
Brytyjczycy mają już dość dźwięku wuwuzeli, który rozlega się podczas każdego meczu Mistrzostw Świata przez pełne 90 minut spotkania. Brytyjska stacja BBC chce wprowadzić specjalną usługę, która pozwałaby telewidzom wygłuszyć dźwięk ze stadionu, a pozostawić tylko komentarz.

Anglia pokonała Meksyk 3:1 w meczu towarzyskim na Wembley
Anglia wygrała z Meksykiem 3:1 (2:1) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym na stadionie Wembley w Londynie. Oba zespoły to finaliści mistrzostw świata w RPA.

Tysiące biegaczy na ulicach Edynburga
Maraton w Edynburgu okazał się wielkim sukcesem. W nim oraz innych biegach, które odbyły się w mieście wzięło udział tysiące biegaczy. Męski maraton z czasem 2 godziny, 26 minut i 31 sekund wygrał Steve Littler z Lancashire reprezentujący klub Wesham Runners.

Dundee świętuje zdobycie Pucharu Szkocji (VIDEO)
City square w Dundee zapełnił się kibicami "Mandarynek", którzy świętowali zdobycie po 16-tu latach przerwy Pucharu Szkocji. Klub sięgnął po to trofeum po raz drugi w swojej historii. W finale rozgrywanym na Hampden Park, Dundee United pokonało 3:0 drugoligowe Ross County.

Chelsea Londyn z Pucharem Anglii!
Piłkarze Chelsea Londyn zdobyli po raz drugi z rzędu Puchar Anglii. W finałowym meczu o to trofeum Chelsea wygrała na stadionie Wembley 1:0 z Portsmouth. Jedyną bramkę zdobył w 59. minucie Didier Drogba.

Podsumowanie sezonu SPL - Glasgow Rangers
To był kolejny znakomity sezon w wykonaniu piłkarzy Glasgow Rangers. Popularni The Gers obronili tytuł mistrzowski i po raz 53. w historii zostali najlepszym zespołem w Szkocji. Jaki był ten sezon dla podopiecznych Waltera Smitha? Kto wniósł największych wkład w wielki sukces Rangersów?

Nowe Logo Glasgow Commonwealth Games 2014
Pokazano nowe logo Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej 2014, które odbędą się w Glasgow. Projekt składa się z czterech kolorowych kręgów, które reprezentują różne aspekty igrzysk rozpoczynających się za 4 lata w największym szkockim mieście.

Powstaną Kolejne Obiekty Sportowe
Jak ogłosili przedstawiciele Sportscotland, do 2014 roku w Szkocji powstaną 3 duże obiekty sportowe. Projekty te będą realizowane w ramach przygotowań do Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, które odbędą się w Glasgow.

Mistrzostwa Europy w Glasgow
Glasgow zostało wybrane na gospodarza mistrzostw Europy w piłce nożnej dla osób z porażeniem mózgowym. Impreza odbędzie się w Regional Football Centre w Toryglen. W zawodach udział wezmą zespoły z 10 europejskich krajów, w tym między innymi z Rosji, Ukrainy i Anglii.