Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |

Polska remisuje z Anglią na Stadionie Narodowym w Warszawie
Utworzony: środa, 17 października 2012 17:17
Polska remisuje z Anglią 1-1, w meczu grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2014. Spotkanie odbyło się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

r e k l a m a

Z pewnością po meczu wielu kibiców czuje niedosyt, jednak mimo braku zwycięstwa należy przyznać, że biało-czerwoni zagrali bardzo dobry mecz i co ważniejsze, potrafili odrobić straty. Pierwszego gola po dośrodkowaniu Stevena Gerarda z rzutu rożnego, strzelił nie kto inny jak Wayne Rooney. Po stracie gola Anglicy cofnęli się na swoją połowę, a Polacy zmuszeni zostali do ataku pozycyjnego.

Gol wyrównujący padł w 70. minucie. Po dośrodkowaniu Ludovic'a Obraniak'a, Kamil Glik skierował piłkę głową do bramki. Duża w tym zasługa bramkarza Anglików Joe Hart'a, który wyszedł w pole, jednak nie sięgnął piłki.

Mecz zakończył się remisem 1-1. Trzeba przyznać, że gra Polaków była atrakcyjna i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość.

Przypomnijmy, że początkowo mecz miał być rozegrany we wtorek o godz. 20:00 czasu brytyjskiego. Jednak w związku z intensywnymi opadami deszczu i złego stanu murawy na Stadionie Narodowym, sędziowie po kilkukrotnej inspekcji boiska uznali, że warunki nie pozwalają na rozegranie meczu. Ostatecznie mecz został przełożony na środę na godzinę 16:00 czasu brytyjskiego.

Wyniki 4. kolejki - El. MŚ 2014
Ukraina - Czarnogóra 0:1
San Marino - Mołdawia 0:2
Polska - Anglia 1:1

Po 4. kolejce Polacy z dorobkiem 5 punktów (2 remisy i 1 zwycięstwo) zajmują 3. miejsce w grupie. Natomiast Anglia z 8 punktami jest liderem grupy (Anglicy rozegrali jeden mecz więcej). Na drugie miejsce po zwycięstwie 1-0 nad Ukrainą awansowała reprezentacja Czarnogóry.