Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |

Cenny punkt na drodze do awansu. Polacy pokazali waleczne serce!
Utworzony: środa, 15 października 2014 07:07
Cenny punkt na drodze do awansu. Szkoci pokazali waleczne serce! Tym razem bez zwycięstwa. Polscy piłkarze zremisowali ze Szkocją 2:2 w meczu eliminacji EURO 2016. Wynik meczu otworzył w 11. minucie Krzysztof Mączyński. Siedem minut później wyrównał Shaun Maloney.

r e k l a m a

Po przerwie na prowadzenie wyszli Szkoci. W 57. minucie bramkę zdobył Steven Naismith. Gola na wagę remisu strzelił w 76. minucie Arkadiusz Milik.

Kilka minut przed końcem "Biało-czerwoni" zmarnowali doskonałą okazję, najpierw w słupek trafił Kamil Grosicki, a później niecelnie dobijał Sebastian Mila.

Mecz na Stadionie Narodowym oglądało 55 197 widzów. Po trzech meczach eliminacyjnych Polacy mają na koncie 7 punktów i prowadzą w tabeli. Drugie miejsce z tym samym dorobkiem punktowym zajmują Irlandczycy, którzy w dramatycznych okolicznościach zremisowali z Niemcami 1:1. Szkoci z 4 punktami plasują się na trzecim miejscu. Niemcy - również z 4 punktami, ale gorszym bilansem bramek - zajmują czwartą pozycję.

Następny mecz eliminacyjny Polacy rozegrają 14 listopada na wyjeździe z Gruzją.