piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Akcent przekleństwem????
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół12
TEMAT: Akcent przekleństwem????
#13028
Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Wkurza mnie niezmiernie jak trafiam na Szkotów rasistów, którzy po jednym słowie słysząc inny akcent- albo na wydechu mówią a Polka lub co gorsza od razu zakładają że ktoś nie mówi po angielsku. No po prostu wtedy nasuwa mi się tylko jakaś treściwa wiązanka na język ale jak zdarza mi się coś takiego w pracy to nie mogę sie tak zachować, aczkolwiek zdarzało mi się kogoś opieprzyć za takie coś, a wam zdarzają się takie nie miłe sytuację?
Ola
Posty: 438
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13030
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Przyznam, że jestem zszokowany. Nigdy żaden Szkot tak nie zareagował. Angol czy Amerykaniec tak. Raz miałem sytuację jak taki redneck zapytał o drogę. To mu grzecznie odpowiadam, a on po tym jakby nigdy nic, odwrócił się i polazł za swoją raszplą. Ja wtedy ostentacyjnie "You Are Welcome"...nic nie odpowiedział, ale na twarzy wymalowała się nienawiść i jakby miał swoją strzelbę to by ją zapewne użył.

Jednak gdy zobaczyłem wątek pomyślałem o czymś innym. O tym, iż to nasi rodacy chyba tylko z pragnienia wyzbycia się swojej tożsamości reagują agresją gdy inny Polak rozpozna nadwiślanina

Ba, mi się zdarzyło że ekspedientka w sklepie obrzuciła mnie wyzwiskami, nazwała chamem i prostakiem gdy po polsku, z uśmiechem, powiedziałem dziękuję. A co niby miałem zrobić, zamknąć się. Zignorować fakt, że miała plakietkę z imieniem MAGDA?!

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13036
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Mi osobiscie tez nie i nie wazne czy to w rozmowie ze szkotami czy angolami.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13045
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
szczerze ja tez sie nie spotkalam...a mieszkam zagranica juz bardzo dlugo, co prawda w UK krotko, ale zauwazylam to, samo co kolega Ophin, że 'to nasi rodacy chyba tylko z pragnienia wyzbycia się swojej tożsamości reagują agresją' na to, gdy Angol czy Szkot lub inny obcokrajowiec nas rozpozna...
Lola
Posty: 31
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13086
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Bez obrazy ale może nie macie aż tak częstego i bezpośredniego kontaktu z ludźmi więc może dlatego do tej pory nic niemiłego wam się nie zdarzyło.
Ola
Posty: 438
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13087
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Customer service i ogólnie praca w retail...tym się głównie zajmuję. Jeśli to jest za mały kontakt to nie wiem gdzie można mieć go więcej?

Myślę, że po prostu źle trafiłaś. Może okolica jest ogólnie nastawiona negatywnie na obcokrajowców lub mieli jakieś przykre doświadczenia. Albo wyolbrzymiasz problem Może musisz popracować nad wymową lub nad treścią i tonem Czasem problem leży po środku.

Powodzenia

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13091
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Wiesz ja po prostu trafiłam kilka razy na rasistowskie zachowania i teraz by może każda drobna sytuacja mnie wyczula
Jeśli chodzi o resztę to jestem zawsze uśmiechnięta, miła a i z wymową też nie mam problemu, bo gdyby tak było to nie pracowałabym w takim miejscu gdzie ma się bezpośredni kontakt z klientem. Problemem który leży pośrodku jest tylko to że jestem Polką, no ale za to nie zamierzam przepraszać.
Ola
Posty: 438
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13093
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ola napisał:
Wiesz ja po prostu trafiłam kilka razy na rasistowskie zachowania i teraz by może każda drobna sytuacja mnie wyczula

Właśnie. Dobrze, że o tym sama wspomniałaś. Każdemu się gdzieś i kiedyś zdarzyło spotkać z negatywnym nastawieniem, które moim zdaniem wynika bardziej z lenistwa niż z niechęci. Jeśli jesteś w UK wystarczająco długo powinnaś zauważyć styl dowcipu sytuacyjnego, kwaśne uwagi niekoniecznie dla obcokrajowców śmieszne itd. Lekarstwem na to może być zacząć opowiadać dowcipy o nich - wiedz że oni uwielbiają się nabijać z każdego i bardzo szanują tych co robią sobie jaja z nich. Poza tym należy pamiętać, że Brytyjczycy to pruderia ale tylko na pokaz. Są tak naprawdę rozwydrzeni, perwersyjni i rzadko kiedy coś jest dla nich sacrum. Zatem czemu tego nie wykorzystać.."kto mieczem wojuje, od miecza ginie".


Ola napisał:
Jeśli chodzi o resztę to jestem zawsze uśmiechnięta, miła a i z wymową też nie mam problemu, bo gdyby tak było to nie pracowałabym w takim miejscu gdzie ma się bezpośredni kontakt z klientem.
Mówiąc wymowa miałem na myśli czy masz ostry słowiański akcent czy nie. Bo znam ludzi, którzy wręcz z uporem maniaka starają się gadać z "naszym" akcentem. Wychodzi z tego zazwyczaj szopka z akcentem rosyjskim ale jak kto lubi.

Ola napisał:
Problemem który leży pośrodku jest tylko to że jestem Polką, no ale za to nie zamierzam przepraszać.

Bycie Polką, czy jakąkolwiek inną obywatelką nie jest problemem. Pojawia się on wtedy gdy emigranci zapominają, że to ONI tu przyjechali a nie na odwrót. Nikt nie mówi o zaprzepaszczeniu wartości ale musimy zdać sobie sprawę, że jesteśmy w innym kraju z inną co jak co kulturą. Dlatego czasem warto, nie tyle co pójść na kompromis to się otworzyć i spróbować pobawić się z nimi, na ich zasadach...wtedy po teście łatwiej będzie ustalić zasady i granice stosowne dla każdej ze stron

Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć, że czasem warto iść na przekór ale z uśmiechem. Nie wiem jaki dokładnie Ty miałaś przypadek, ale jak przyjechałem to też miałem masę nieprzyjemnych komentarzy, o dziwo związanych z moim imieniem. Pamiętam jak jedna kierowniczka kiedyś spytała mnie o imię. Powiedziałem. Ona żebym przeliterował. No to daje. Ona, rzecz jasna gubi jedną literkę. Powtarza i wychodzi inne imię, ale ja swoje. Na to manager do niej, że jest ok a "on jest za głupi i imienia nawet swojego nie potrafi wymówić".
Więc już miałem od nich listy zaadresowane na Macka (bo ja J piszę z takim ogonkiem z przodu ) gdyż oni uparcie zmieniali moje imię. Po tym jak znalazłem, że Jack jest zdrobnieniem od John'a (choć przedtem całe życie myślałem ze Jack jest poprawnym tłumaczeniem) postanowiłem być uparty i nie dawać im satysfakcji przekręcania imienia. Plus jak się im to wyklaruje, cała genezę imienia oraz na sam koniec jak już zaczną mówić "poprawnie" pochwali w rodzaju "almost good" moneta się odwraca. Są zażenowani ale na swój brytyjski sposób - bo jak on tak śmiał ect. Ale jak się to życzliwością i uśmiechem robi to od razu inny jest rezultat. Więc ja z uporem maniaka mówię, że nie jestem Jack a już bardziej Żasek, Jassek i wtedy jest okey. Bo 'c' to tylko Walijczycy potrafią wymówić, reszta też potrafi ale zaraz zapomina

Czy to rasizm jest? Nie sądzę. Już to nazwałem. Lenistwem

Ophin

Ostatnio zmieniany: 2012/03/01 21:02 Przez .
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13106
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi Powiem szczerze że trochę mi ulżyło bo tak jak napisałeś że tobie również zdarzały się jakieś rożne sytuacje i nie muszą byc one koniecznie rasistowskie a po prostu są źle przez nas interpretowane.
Ola
Posty: 438
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13158
Re: Akcent przekleństwem???? 12 lat(a), 1 Miesiąc temu  
A spójrzcie do lustra i pomyślcie jak byście w Polsce traktowali albo traktowaliście ludzi ze wschodu?
Wiewióra

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...

Konsultantka Avon w UK
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami. Kupujesz...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...
alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...

Pozostałe oferty

Kickers Kickers
Szukasz butów? Zrób zakupy online przez internet w...
mytyres.co.uk mytyres.co.uk
Czołowy sprzedawca internetowy opon w Europie....
alt PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Apteki i suplementy)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej...
Budget Air Budget Air
Wyszukiwarka i porównywarki cen biletów lotniczych,...