czwartek, 02 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Jak mieszka się w Glenrothes?
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół1
TEMAT: Jak mieszka się w Glenrothes?
#16879
Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Witam.
Razem z roziną rozważam wynajęcie domu i zamieszkanie w Glenrothes. Nigdy tam nie byliśmy więć interesują mnie wszystkie informacje na temat tego miasta. Dużo można znalezć w necie, ale jak Glenrothes wygląda z perspektywy mieszkańców?. W której części miasta szukać domu? Chodzi mi raczej o czyste i bezpieczne dzielnice, itp.
Z góry dziękuje za pomoc.
marro
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16882
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Na boga opamiętaj sie!!! Dobra dzielnica może jest ale tam sa same domki i one raczej nie sa na wynajem. Poza tym miasto jest masakra. Mialem (nie)przyjemnosc tam mieszkac przez rok, pare lat temu i z cala pewnoscia nie wrocil bym w ten syf. Jeden wielki slams a polacy przestaja rozmawiac miedzy soba w lidlu jak slysza inny polski głos
A czemu nie Kircaldy?
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16886
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Glenrothes to jedno z miast które bierzemy pod uwagę. Generalnie szukamy miejsca zamieszkania w obrębie 20 mil od Cupar, tam właśnie moja żona dostała pracę. Po roku chcemy kupić dom a w Glenrothes i jego pobliżu domy są oferowane w rozsondnych pieniądzach. Rozumiem że mieszkasz gdzieś w Fife, które z tamtejszych miast uważasz za warte uwagi jeśli chodzi codzienne życie?
marro
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16888
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
marro napisał:
...szukamy miejsca zamieszkania w obrębie 20 mil od Cupar...
Dundee tez jest w obrębie 20 mil. Tez syf ale nie jest aż tak szkaradne jak Glenrothes. Poza tym Kircaldy. Niecałe 5 mil autostrada z glenrothes.
...chcemy kupić dom a w Glenrothes i jego pobliżu....
Zastanów się dobrze czy chcesz związać swoja przyszłość z tym miastem bo może się okazać ze dom w tym mieście to inwestycja dożywotnia bo
są miejsca w tym kraju ze domu nie ważne jak zadbanego i za jak okazyjne pieniądze, domu, nie sprzedasz. "Nowe szkockie miasto", obawiam się, może być jednym z takich miejsc. Proponuje długą i wnikliwa obserwacje rynku nieruchomości żeby przekonać się gdzie i jak domy się sprzedają. A z ciekawostek - dwupoziomowe mieszkanie w bloku (3 lub 4 sypialnie do remontu) na Caskieberran można było kupić za 20 -25 tysi i to nie dalej jak 5 lat temu. O czymś to świadczy
..mieszkasz gdzieś w Fife..
Juz nie. Obecnie perthshire. Mieszkałem w Glen parę lat temu. Okropne miejsce...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16890
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Dzięki Szkot_77 za info. W obu odpowiedziach zasugerowałeś Kirkcaldy. Więc twoim zdaniem to miasto bardziej nadaje się do zamieszkania? A jeżeli chodzi o pracę w w tej części Szkocji, jak oceniasz tamtejszy rynek? Moja żona ma pracę zapewnioną, ja natomiast nie. Jestem kierowcą ciężarówki i w tym zawodzie będe szukał.
marro
Posty: 4
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16892
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Co do jakości życia w Kircaldy to powiem ci ze nie mam bladego pojęcia jak tam jest, ale to małe fajne miasteczko nad brzegiem morza i jakies 95% szare i przygnębiające niż glenrothes. Co do rynku pracy to powiem ci szczerze ze nie bardzo jestem zorientowany. Co prawda mieszkałem tam przez rok ale było to ładnych parę latek temu, a po drugie jako ze miałem stale zatrudnienie nie rozglądałem się za niczym więcej. Glen to typowy industrial. W środku shopping centre i budynki council'u, przy tym ronda, trawniki, bloki, ronda, trawniki i bloki, a na zewnątrz ze wszystkich stron obwodnica lub cokolwiek to jest i ze wszystkich stron fabryki. Znając życie to nawet jeśli praca jest, to na zasadzie znajomy znajomemu. Jedyne co mozesz to zobaczyc na jobseekers.direct.gov.uk/ lub na gumtree to da ci jakis odraz tego jak rynek pracy moze tam wyglądać.
Tam w cupar jest ta "fabryka warzyw" ale tam tez raczej uklady. Dwa lub trzy lata temu przyjechal do mnie marz kuzynki i troche latalismy za czyms dlaniego. Ktos mu dal cynka o tejze fabryce wiec pojechalismy. Wchodzimy, zmierzamy w kierunku biora... Slysze dwie mowiace po polsku panie tuz przed drzwaimi, no to sobie mysle.."juz masz po pracy przyjacielu.. " I faktycznie.. Mila pani z dzialu personalnego nie pozwolila nam nawet wejsc do niej do biora tylko splawila nas na korytarzu przed drzwiami..
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16917
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
Do szkot_77 - powiem szczerze, że po twoich recenzjach każdy by się zniechęcił
A tak poważnie to warto posłuchać kogoś kto tam był bo zakup nieruchomości to nie mała rzecz, tylko inwestycja na lata.
różyczka
Posty: 135
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16920
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 7 mies. temu  
W miesjcowosci gdzie mieszkam obecnie jest dzielnica - davie park... Na to haslo lokalni zaczynaja sie dziwnie usmiechac... Nawet policja tam juz nie jezdzi, hahaha Swego czasu szukalem domu do kupienia. Jeden z nich byl wlasnie tam. Domek sliczny. Zadbany. Cena konkurencyjna. I juz tak ze trzy lata wisi i tylko cene obnizaja po kawalku i nikt go nie chce bo dzielnica... A teraz wyobraz sobie calle miast takie...
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16994
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 10 lat(a), 6 mies. temu  
Dobra dzielnica to podstawa przy zakupie domu, w końcu to inwestycja na całe życie. Nikt nie chciałby się wkopać w dług i problemy w nieciekawej okolicy.
karolcia
Posty: 336
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19737
Re: Jak mieszka się w Glenrothes? 8 lat(a), 6 mies. temu  
Jaka jest roznica mieszkania w Glenrothes czy Kirkcaldy czy Dundee? Kazdy mieszka tam gdzie ma prace. Moze w Glenrothes nie ma zabytkow, ale jest ogolnie chyba jedno z bardziej zadbanych miast w Szkocji. Wszedzie sa miejsca gorsze i lepsze. Ja osobiscie nie widze nic szczegolnego ani w Kirkcaldy ani w Dundee... Jak ktos chce pojechac do Kirkcaldy to ma 10 minut jazdy samochodem, czy troche dluzej autobusem czy pociagiem czyli w sumie jakby tam mieszkal. Nowe mieszkania sa wszedzie drozsze, a te starsze tansze. Blok zwykle tanszy od mieszkan tzw. tarasowych, czyli zwykle dwupoziomowych, z osobnym wejsciem i ogrodkiem. Domki oddzielne (detached)sa oczywiscie najdrozsze. Jakosc zamieszkiwania czy to Glenrothes, czy Kirkcaldy, czy Dundee jest taka sama. Wszedzie podobne sklepy, podobni ludzie itd. Nie mowie o tych drogich dzielnicach, bo na mieszkania w takich dzielnicach wydaje sie mase kasy i splata na cale zycie. Najwazniejsze zeby miec dobra prace i blisko niej mieszkac. Nie wiem skad ktos mysli, ze ludzi w Glentrothes sa gorsi, wieksza patologia od tych z Dundee? Patologia jest wszedzie.
Slavik78
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/10/25 02:04 Przez Slavik78.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

Mobi-Travel Ltd
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.mobi-travel.com....

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...

Pozostałe oferty

RatesToGo RatesToGo
Szukasz taniego noclegu? rezerwuj do 28 dni wcześniej z...
TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
Polskie meble - SPLENDO FURNITURE (Meble i wyposażenie)
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich...
PUMA PUMA
PUMA to znana światowa marka i jeden z wiodących sklepów...