niedziela, 19 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Rozeznanie w terenie
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół12
TEMAT: Rozeznanie w terenie
#3081
Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
Witam mam na imię Tomek na forum trafiłem szukając informacji na temat pracy w Szkocji.

Robię rozeznanie jako ze w Polsce muszę z przykrością stwierdzić nie widzę przyszłości dla siebie a o Szkocji czytałem dużo dobrego i chciał bym się dowiedzieć czy to prawda

Aktualnie ukończyłem technikum samochodowe w wolnym czasie naprawiam samochody znajomym i odbywam staż. Czy takie doświadczenie wystarczy by znaleźć prace w Szkocji w zawodzie

Na razie nie szukam konkretnych ofert bo chce ukończyć staż jeszcze 5 miesięcy i myślałem żeby do stażu dołożyć jeszcze z jakieś 2 lata pracy w zawodzie oraz chce zdać egzamin na prawo jazdy kat.A i myślałem o C i C+E bo kat.B już posiadam.

Chciał bym się dowiedzieć czy jest zapotrzebowanie na mechaników i z jakim stażem. Był bym też wdzięczny za przybliżenie mi kosztów życia oraz jak wyglądają sprawy administracyjne co muszę wypełnić i mieć przy sobie by legalnie pracować. Oraz ostatnie czy się ogólnie opłaca jakie są zarobki, bo nie myślę o wyjeździe na chwile ale raczej na stałe jeśli będzie to możliwe

Wiem ze prawdopodobnie nie jest to dział w którym powinienem poruszać tych tematów jednak na swoje usprawiedliwienie dodam ze pisze jedną ręką bo aktualnie mam drugą złamaną i ciężko mi posługiwać się myszka i przeskakiwać po postach.

Dla tego wszystko za jednym razem pisze i proszę o wybaczenie
Wiem ze sytuacja na rynku się zmienia ale chciał bym być po prostu na bieżąco :)Aha dodam na końcu ze mój angielski jest na dobrym poziomie ale pewnie i tak mi daleko do całkowicie swobodnej konwersacji
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3082
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
Obecnie niestety w Szkocji ciężko z każdą pracą. Kiedyś było łatwiej...no ale masz konkretny zawód to duży plus. Co do kosztów życia drożej niż w Polsce ale jeśli tu zarabiasz to dużo, dużo taniej relatywnie oczywiście.
kpiecz

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3083
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
Czyli sumując
zarabia się więcej
koszty życia są droższe
ale i tak jest lepiej niż w Polsce

Ale czy taka przeciętna pensja pozwala no powiedzmy na taki godny standard życia ? żebym się nie martwił czy mi starczy do pierwszego czy mi nie zabraknie na opłaty itp.

Zaznaczam to bo jeśli mam kombinować jak przeżyć w Szkocji to po co mi wtedy wyjeżdżać z Polski, tu przynajmniej jestem na swoim terenie
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3084
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
jak znajdziesz prace to bez problemu sie utrzymasz i jeszcze troche funtów bedziesz mógł oszczędzić - ale podkreslam jak znajdziesz prace!
świeżynka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3091
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
Wiadomo jak wszędzie ciężko o prace

Ale w Polsce nawet jeśli sie jakąś dostanie to nie ma szan na by coś z pensji odłorzyć

Więc mimo trudności w znalezieniu i tak Opłaca się wyjechać za Granice i pracować choćby po to by nie martwić się na każdym kroku czy mi starczy pieniędzy

Oczywiście nie mówię ze od razu będzie się zarabiało kokosy
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3092
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
Różnica jest taka, że tutaj wykonując nawet "najgłupszą" pracę i tak stać Cie po pierwsze na spokojne utrzymanie a po drugie jeszcze coś odłożysz. Wiadomo zawsze czujesz się jak obcy no ale po kilku latach można przywyknąć, jestem tego najlepszym przykładem.
anus384

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3094
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
A dla mechanika ktoś się może orientuje jak jest z pracą ? bo chciał bym w zawodzie pracować jak by dało rade
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3095
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
A i jak wyglądają zarobki mechanika tak mniej więcej bo w każdym mieście jest inaczej i od pracodawcy też pewnie dużo zależy
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3144
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
wszystko zalezy gdzie znajdziesz robote - bo jeżeli jest dużo ludzi do pracy to nawet mogą dać ci tylko z 7 funtów na godzine - zwłaszcza jezeli nie znasz dobrze angielskiego
arkadius

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3167
Re: Rozeznanie w terenie 13 lat(a), 9 mies. temu  
A czy oferta 9 funtów na 3 miechy okres próbny plus później możliwość podwyżki tylko nie wiem na ile to dobra oferta biorąc pod uwagę ze o pośrednictwo polskie ?? zawsze to jest praca a w razie potrzeby będę mógł poszukać czegoś lepszego już na miejscu
epoim
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

MOLSO - Polski Fryzjer
MOLSO - Polski Fryzjer w Glasgow
Profesjonalne usługi fryzjerskie - Strzyżenie, modelowanie,...

Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...

Pozostałe oferty

DK Books DK Books
Oferujemy ponad 1500 wysokiej jakości ilustrowanych...
eDreams eDreams
eDreams jest wiodącym internetowym biurem podróży w...
Cleaners in Dulwich Ltd (Praca stała i dodatkowa)
Nasza firma sprzątajaca działa na rynku londyńskim od 15...
Tłumacz Przysięgły UK (Biuro)
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich...