sobota, 27 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Jakie jest słodkie wino?
Hyde park - rozmowy na każdy temat i o każdej porze!
Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nową. Poznaj inne osoby i nawiąż trwałe znajomości.
W dół123
TEMAT: Jakie jest słodkie wino?
#6874
Re: Jakie jest słodkie wino? 13 lat(a), 3 mies. temu  
html napisał:
dobrym i słodkim winem jest sangria

zależałoby mi na winie bardziej "eleganckim"
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18968
Re: Jakie jest słodkie wino? 9 lat(a), 3 mies. temu  
hej
moim ulubionym winem półsłodkim jest to sloneczna winnica polecam je każdemu bo smak i aromat są niepowtarzalne:) Musisz spróbować i sama się przekonać:)
asia558
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/01/14 14:16 Przez szkot_77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18969
Re: Jakie jest słodkie wino? 9 lat(a), 3 mies. temu  
Ja pijam rioja Campo Viejo ktora nie jest slodka a do tego jest na tyle dobra i znana ze nie potrzebuje wklejac linka do stronki na ktorej mozna ja kupic Pozdrawiam
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19034
Re: Jakie jest słodkie wino? 9 lat(a), 3 mies. temu  
Osobiście nie pijam win, ale slyszalem dobre opinie o winie różanym. Prawdopodobnie nie jest ani zbyt słodkie ani zbyt cierpkie także może komuś przypadnie do gustu.
Adek
Posty: 181
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19105
Re: Jakie jest słodkie wino? 9 lat(a), 2 mies. temu  
Aaaaa no właśnie wie ktoś jak się nazywa i gdzie mogę dostać właśnie to dobre wino różane?? Bede bardzo wdzięczna za pomoc
karolcia
Posty: 336
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19110
Re: Jakie jest słodkie wino? 9 lat(a), 2 mies. temu  
Zasadniczo "rose wine" odnosi sie raczej do koloru a nie smaku i określa różowość a nie różaność wina Ma je wiekszosc sklepow w sekcji z winem a dokladni9e w wydzielonej sekcji w/w o nazwie "rose".
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19148
Re: Jakie jest słodkie wino? 9 lat(a), 2 mies. temu  
karolcia napisał:
Aaaaa no właśnie wie ktoś jak się nazywa i gdzie mogę dostać właśnie to dobre wino różane?? Bede bardzo wdzięczna za pomoc
Polecam Ci szczególnie Quinta de Ventozelo. Moim zdaniem najlepsze różowe wino na dzień dzisiejszy. Ładna barwa oraz głęboki smak. Znajdziesz je w niektórych sklepach z alkoholem.
Warto jest kupić w zestawie z białym i czerwonym. Będzie taniej.
nowakp
Posty: 98
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2015/02/18 09:49 Przez Redakcja POLEMI.co.uk.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19161
Re: Jakie jest słodkie wino? 9 lat(a), 2 mies. temu  
moze to Ci pomoże
Wino wytrawne opisane jest na etykiecie jako: sec (francuskie), secco (włoskie) lub seco (hiszpańskie), półwytrawne – demi-sec, abbocato lub semiseco. Wina półsłodkie oznaczane są napisami: demi-doux, semidolce lub semi-dulce, słodkie zaś: moelleux, dolce lub dulce.

Jeśli butelka jest kolorowa i nie sposób jej zaufać, warto też znać oznaczenia kolorów win. Wina białe opisane są jako: blanc, bianco lub blanco, czerwone zaś – rouge, rosso i tinto. Są jeszcze wina różowe, które z francuska określa się rosé, z włoska rosato a z hiszpańska rosado.

Jakość w skrótach
Jeśli szukamy wina wysokiej jakości, tzw. wielkiego wina, zwróćmy uwagę na napisy, figurujące często w formie skrótów na jego etykiecie. Mówią nam one o kontroli, jakiej trunek został poddany i są gwarancją jakości. Jeśli nie mamy wybitnych zdolności lingwistycznych, znajomość samych skrótów w pełni nam wystarczy. W krajach UE uniwersalnym skrótem, którym opisuje się wina wysokiej jakości jest V.Q.P.R.D. W ramach tej kategorii wyróżnia się dwa typy. We Francji najwyższą jakość mają wina oznaczone skrótem A.O.C. (Apellation d’origine contrôlée), nieco niższą zaś trunki opatrzone napisem A.O.V.Q.D.S. We Włoszech skróty te to odpowiednio D.O.C.G. i D.O.C., zaś w Hiszpanii D.O.C. i D.O. Słabsze jakościowo wina stołowe oznaczane są we Włoszech skrótem IGT, we Francji opisuje się je jako vin de pays, w Hiszpanii zaś vino de la tierra. Są one często znacznie tańsze i można je podawać bez oczekiwania na długie dojrzewanie.
amelian
Posty: 6
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19313
Re: Jakie jest słodkie wino? 8 lat(a), 11 mies. temu  
Kiedyś kupiłem słodkie wino, bo to w końcu nie problem takie znaleźć, ale było tak słodkie, że mi się go odechciało Po czym doszedłem do wniosku, że chyba nie przepadam za winami i to nie mój gust.
someone
Posty: 131
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19326
Re: Jakie jest słodkie wino? 8 lat(a), 11 mies. temu  
Tylko takie z południa europy. Im bardziej na południe, tym wino jest cieplejsze.
nowakp
Posty: 98
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry123
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...
alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...

Express Bus
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z wieloletnią...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Pozostałe oferty

cottages4you cottages4you
Cottages4you oferuje ponad 9000 domków do wynajęcia na...
Purple Parking Purple Parking
Rezerwuj parking na lotniskach w Wielkiej Brytanii nawet...
Best Western Best Western
Best Western to renomowana sieć hoteli zlokalizowanych...
Polskie meble - SPLENDO FURNITURE (Meble i wyposażenie)
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich...