piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






spór między agencjami - pomóżcie bo zwariuję ;(
Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: spór między agencjami - pomóżcie bo zwariuję ;(
#11390
spór między agencjami - pomóżcie bo zwariuję ;( 12 lat(a), 4 mies. temu  
Hej ludzie, mam taki oto problem:
zarejestrowałem się dwa tygodnie temu w agencji Adecco (Aberdeen) i podjąłem za ich pośrednictwem pracę jako kurier. Płacili 6,5 na godzinę. W pracy poznałem szkociaków którzy pracują tam przez agencję Search i dowiedziawszy się że zarabiają 8 na godzinę poszedłem do Search'a się zarejestrować. I tu się zaczyna przygoda:
1. Search mówi że płaci więcej bo za pośrednictwem czegoś co się nazywa I-Paye. powiedzieli że wystarczy zgłosić do adecco że znalazłem inną pracę i nie ma problemu - jestem zatrudniony w tym samym miejscu i dostaję więcej kasy! Kto by się nie zgodził?
2. Zrobiłem jak powiedzieli, powiedziałem w adecco że znalazłem inną pracę i już z nimi nie współpracuję.
3. dzisiaj dostaję telefon z I-Paye (czyli tych od search'a) z prośbą o podanie nr konta do dokonania wypłaty. dowiaduję się przy okazji miłych rzeczy - jeżeli przebywam w pracy dłużej niż 10h przysługuje mi 12 funtów dziennie na wyżywienie, jeśli dojeżdżam do pracy daleko (nie pamiętam jaki tam limit był) to przysługuje mi zwrot 45p za milę. Oferta wygląda na prawdę super - nie dość że 8 funtów za godzinę (12 za nadgodziny) to jeszcze 12 funtów dziennie dodatkowo i zwrot za dojazdy - żyć nie umierać.
4. chwilę później dostaję telefon z Adecco, czyli tej agencji która płaciła mi mniej że potrzebują mojego nr konta bo przepracowałem już tydzień i chcą mi przelać wypłatę. ja mówię że zrezygnowałem już z ich usług a oni na to że nie, bo przecież sprawdzali przed chwilą i ja nadal pracuje w tym samym miejscu a nie mogę tego robić korzystając z usług innej agencji jeżeli to przez Adecco zacząłem tam pracować.
5. idę do Search'a wyjaśnić sytuację - babka mi mówi - "jak ci przeleją wypłatę, to oddaj im te pieniądze i powiedz że ich nie weźmiesz, bo przecież zrezygnowałeś z ich usług. nie mają prawa zabronić ci pracy w tym samym miejscu przez inną agencję".
6. idę do adecco, a tam mówią mi że ja dostaję u nich 6,5 na godzinę, to fakt, ale mam opłacone ubezpieczenie i przysługuje mi płatny urlop co jest potrącane z mojej wypłaty i łącznie wychodzi tego 8,33, więc, teoretycznie, lepiej niż w Search choć tych pieniędzy namacalnie nie mam na koncie.poza tym nie mogę pracować u tego pracodawcy przez inną agencję, bo oni mają podpisaną z nimi umowę.

pomóżcie mi proszę bo zwariuję - ktoś chce mnie zrobić w balona, tylko nie wiem kto. czy to prawda z tymi 12 funtami na jedzenie i zwrotem za podróż? to na prawdę przysługuje pracownikom? jak wygląda praca przez agencję - czy rzeczywiście nie mogę przepisać się do innej agencji a olać poprzednią? Nie ogarniam tematu, a nie wiem komu zaufać.
Maniek83
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11391
Re: spór między agencjami - pomóżcie bo zwariuję ;( 12 lat(a), 4 mies. temu  
Kiedyś miałem podobną sytuacje ale chciałem po prostu przejśc z agencji na kontrakt bo bezposrednio w firmie chcieli mnie zatrudnić ale jak juz miało dojśc do czegoś to zostałem poinformowany że jednak musze w dalszym ciągu pracowac przez agencję bo taka była umowa i dopiero po kilku miesiącach moge przejśc na kontrakt.

Chyba w tym wszystkim najważniejsza jest umowa Twoja z Adecco oraz umowa Adecco z firmą w której pracujesz
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11393
Re: spór między agencjami - pomóżcie bo zwariuję ;( 12 lat(a), 4 mies. temu  
hm, to by była duża lipa, bo koniec końców przy moich nadgodzinkach zarabiałbym ze 150 funtów tygodniowo mniej (licząc dodatki na szamkę i zwrot kosztów podróży).
Maniek83
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11422
Re: spór między agencjami - pomóżcie bo zwariuję ;( 12 lat(a), 4 mies. temu  
Tak często bywa bo agencje chcą się chronic przed utratą pracownika dlatego w umowach tak własnie jest. Bo dla przykładu zwróc uwagę na takie rozwiązanie że pracodawca daje zlecenie agencji na 20 pracowników, agencja ich dostarcza a pracodawca oferuje im prace bezposrednio u siebie a nie przez agencję. pracodawca w ten sposób oszczędziłby dużo pieniędzy za rekrutację bo nic nie robiłby. Tak sie jednak nie dzieje własnie przez umowy między agencją a pracodawcą. Jeżeli pracodawca daje zlecenie agencji na znalezienie mu pracownika z którym chce bezpośrednio podpisac umowę to wtedy musi zaplacic agencji jednorazową opłatę...

A co do tych dużych pieniędzy to mi sie wydaje że tamta agencja chyba rozlicza lepiej z podatku dlatego dostajesz jakieś dodatki bo ogólnie to rzadko bywa aby był taki pakiet socjalny
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11430
Re: spór między agencjami - pomóżcie bo zwariuję ;( 12 lat(a), 4 mies. temu  
To akurat nie wygląda w ten sposób - bezpośrednio dla pracodawcy można zacząć pracować w każdej chwili, o ile się na to zgodzi. Firmy natomiast wolą zatrudniać przez agencje, bo nie obowiązują ich wtedy wszystkie zobowiązania prawne - okres wypowiedzenia, etc. Mogą podziękować pracownikowi z dnia na dzień i nie ponoszą z tego tytułu żadnych konsekwencji. Dlatego np. w okresie przedświątecznym łatwo jest znaleźć pracę przez agencję, jako temp.

Co do sporu - sprawę rozwiązała pracodawczyni która, jak się okazało, ma najwięcej do powiedzenia. Agencja która mnie zatrudniła pierwsza, czyli Adecco, podkuliła ogonek i grzecznie "przekazała klienta" (czyli mnie) drugiej agencji, czyli Search.

Swoją drogą - nie polecam nikomu Adecco - płacą 6,5 na godzinę, nie ważne czy nadgodziny czy weekend. Poza tym strasznie oszukują o czym się już przekonałem. Oni myślą chyba że otaczają ich sami idioci, bo wystarczy wejść na rządowe strony i okazuje się że próbują po prostu manipulować ludźmi.

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi
Maniek83
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

Holy Tours
Polskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe Holy Tours powstało z...
PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...

Darius Roofing Services
Świadczę usługi dekarskie od 2008 roku. Zajmuje się naprawą...

Pozostałe oferty

Douglas Shop Douglas Shop
Perfumerie Douglas, to największy w Polsce wybór...
P&O Ferries P&O Ferries
Połączenia promowe między Wielką Brytanią a Irlandią i...
Express Bus (Paczki, przewóz osób)
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Prawnicy i porady)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...