czwartek, 28 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół12
TEMAT: ceny logo
#15030
ceny logo 11 lat(a), 6 mies. temu  
Czy ktos sie moze orientuje, ile kosztuje zaprojektowanie logo dla malej firmy? Czy w takim przypadku wykonawca powinien przedstawic kilka propozycji, no i co zrobic jesli (odpukac) zadna by mi sie nie spodobala?

A jesli wszystko byloby ok, jak to potem wyglada prawnie - czy kupujac takie logo nabywam do niego prawo wlasnosci, tzn nastepuje pelne przeniesienie praw autorskich, czy na przyklad po paru latach tworca moze sie domagac jakis tantiem, procentow, itp?
windwalker

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15065
Re: ceny logo 11 lat(a), 6 mies. temu  
Oj chyba polskie nawyki z biurokracją? przecież jak zlecisz jakiejś firmie zrobienie loga to dostaniesz rachunek? a to jest dowód że logo jest Twoje
Kołodziejczyk

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15110
Re: ceny logo 11 lat(a), 6 mies. temu  
Wiec wlasnie nie wiem, czy to polska biurokracja, czy ogolnie przepisy dotyczace praw autorskich i majatkowych sa mocno poplatane... Jak sie zaczelam rozgladac, to ktos ze znajomych podeslal mi tego linka www.goldenline.pl/forum/13715/projekt-logo-za-jaka-kase/s/8 i po jego przeczytaniu postanowilam zapytac na forum, jakie ludzie maja doswiadczenia.
windwalker

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15233
Re: ceny logo 11 lat(a), 5 mies. temu  
Witam,

Jesli chodzi o logo to to nieco zagmatwane, aczkolwiek zasada jest jedna - jesli zlecasz zaprojektowanie logo, dostajesz rachunek (i jesli nie ma zadnych wylaczen zamieszczonych w umowie) to masz prawo do jego nieograniczonego uzytkowania. Niestety takie logo stanowi czyjas "wlasnosc artystyczna" w zwiazku z czym nie powinnas go odsprzedawac dla przykladu bo tu moze pojawic sie problem.
Jesli logo zawiera w zalaczeniu (np tla) czyjes zdjecie - upewnij sie ze autor nie bedzie roscil sobie do niego praw.

Zamawianie logo - polecam na poczatku zadac pytanie firmie, ktorej sie to logo zleca aby miec pewnosc ze placisz dokladnie za to co chcesz otrzymac.
Wiele firm oferuje np. 3 szablony logo za jedna okreslona cene, ktore powinny byc od siebie rozne (tzn nie wystarczy aby roznily sie kolorem wylacznie bo to juz scam)

Dobra rada - nie daj sie zwiesc firmom, ktore oferuja robienie logo "w godzine" i obiecuja minimalny kontakt zapewniajac, ze "ominie cie caly ten zawrot glowy". Tworzenie logo to proces tworczy i aby odzwierciedlalo twoja osobowosc i twoje wyobrazenie - musisz byc wlaczona w proces jego powstawania.

No to na tyle z moich doswiadczen
BVisible
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2012/10/07 12:48 Przez .
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15236
Re: ceny logo 11 lat(a), 5 mies. temu  
Większego logo nie dało się wstawić? Forum to nie ogłoszenia więc tego typu rzeczy będą usuwane.
mora_nova

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15336
Re: ceny logo 11 lat(a), 5 mies. temu  
Sprawa odnośnie logo tyle że wykonywałem to w Polsce. Wydaje mi się że w UK będzie podobnie. Sprawa wyglądała następująco, zgłaszałem swoje logo do Urzędu Patentowego, oni następnie przez dłuższy okres czasu sprawdzali je czy nie zostało skopiowane z innym znakiem towarowym jakiejś firmy. Opłata za taką uslugę w poslce wynosiła wtedy ponad 500 zł . Ale mam pewność że nikt nie ma prawa do grafiki którą wcześniej zamówiłem u grafika. A co do praw po zakupie logo, to wydaje mi się że zamawiając logo w firmie otrzymuje tylko grafikę i ewentualny rachunek który prawdopodobnie nie jest żadnym dokumentem potwierdzającym własność znaku towarowego. Pozdrawiam
mcsebek
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15453
Re: ceny logo 11 lat(a), 4 mies. temu  
Ups, skomplikowane to wszystko... Ale serdeczne dzieki za odpowiedzi, przynajmniej rozjasnily mi kilka spraw na ktore musze uwazac
windwalker

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15583
Re: ceny logo 11 lat(a), 4 mies. temu  
Jeżeli zlecisz godnej zuafania firmie to żadnych problemów nie będzie. Żadna firma nie chce szkodzić swoim klientom. A to czy zastrzeżesz logo to już będzie zależało od ciebie.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15644
Re: ceny logo 11 lat(a), 4 mies. temu  
Wszystkie czynniki, o których mówisz zależą tak naprawdę od ustaleń z wykonawcą lub od umowy. Standardowe ceny logo przesłanego pocztą elektroniczną to ok 200-250 zł.
Generalnie zamawiając logo i akceptując je, zyskujesz prawa do jego używania ale nie możesz go odsprzedać.
Warto zorientować się w ofertach na zakupach grupowych dla firm, można zaoszczędzić i sprawdzić firmy.
aspławski
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15711
Re: ceny logo 11 lat(a), 3 mies. temu  
Super, dzieki panowie. Juz powoli sie cos tworzy...
windwalker

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...

Sindbad Travel
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski tanio,...
DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Pozostałe oferty

Polska obsługa prawna w Szkocji (Księgowość i doradztwo)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
Polski prawnik w UK - Odszkodowania Powypadkowe (Odszkodowania)
Sintons to kancelaria adwokacka w UK świadcząca pomoc...
TomTom TomTom
Firma TomTom jest liderem na rynku motoryzacji w...
Creative Labs Creative Labs
Odtwarzacze MP3, przenośne centra rozrywki, głośniki...