piątek, 26 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Praca w UK, emerytura w Polsce?
Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Praca w UK, emerytura w Polsce?
#1637
Praca w UK, emerytura w Polsce? 14 lat(a) temu  
Witam, mam pytanie. Co się dzieje ze składką emerytalną podczas pracy w UK. Konkretnie chodzi mi o 2 rzeczy. Po pierwsze, czy praca w UK wlicza się w lata pracy do emerytury w Polsce, a po drugie co ze składką płaconą do szkockiego urzędu skarbowego, jak z tego wyliczana jest emerytura w Polsce?
Mario

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#1648
Re: Praca w UK, emerytura w Polsce? 14 lat(a) temu  
Mario napisał:
Witam, mam pytanie. Co się dzieje ze składką emerytalną podczas pracy w UK. Konkretnie chodzi mi o 2 rzeczy. Po pierwsze, czy praca w UK wlicza się w lata pracy do emerytury w Polsce, a po drugie co ze składką płaconą do szkockiego urzędu skarbowego, jak z tego wyliczana jest emerytura w Polsce?

Po roku pracy w UK przysługuje Ci emerytura z tego kraju wypłacana w odpowiedniej części do emerytury polskiej, ale jeśli chodzi o lata pracy to szczerze przyznam, że nie wiem jak to jest.
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3310
Re: Praca w UK, emerytura w Polsce? 13 lat(a), 7 mies. temu  
Lata też się liczą normalnie, z tego co się orientuje.
natala

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3584
Re: Praca w UK, emerytura w Polsce? 13 lat(a), 7 mies. temu  
a jak zadecydowałbym sie wrócic do Polski to musze mieć jakieś zaświadczenie np z urzędy pracy tutaj że pracowałem w uk i ile lat? bo za paredziesiąt wiosen jak bede przechodził na emeryture to skąd zus będzie wiedział czy pracowałem w UK?
Mario

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Forklift Training School
Kursy i szkolenia na wózki widłowe w Wielkiej Brytanii - Forklift...

Polskie meble - SPLENDO FURNITURE
Firma SPLENDO FURNITURE zajmuje się sprzedażna polskich mebli na...

CPC EMPIRE TRAINING
Kurs odświeżający składa się z 35 godzin (5 dni po 7 godzin)...

Kupdom
Oferujemy pełny zakres usług w zakresie zakupu nieruchomości w UK....

Pozostałe oferty

TaxTip Ltd (Księgowość)
Firma TaxTip Ltd zlokalizowana w poludniowym Londynie...
TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
Forklift Training School (Szkoły, kursy)
Kursy i szkolenia na wózki widłowe w Wielkiej Brytanii -...
Creative Labs Creative Labs
Odtwarzacze MP3, przenośne centra rozrywki, głośniki...