piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Praca Edinburgh 2013
#16940
Praca Edinburgh 2013 10 lat(a), 5 mies. temu  
Hej, jest tu kilka wątków, starszych i nowszych, w których omawia się temat dostępności pracy, ludzie z Polski pytają też o sytuacje na rynku pracy itd.
Zgadzam się z tymi wszystkimi, którzy przestrzegają przed pochopnym przyjazdem i naiwnymi nadziejami, że będzie łatwo.
Jestem od 3 tygodni w Edynburgu (wróciłem po kilku latach do Szkocji), szukam, chodzę, roznoszę i wysyłam codziennie, cały czas i absolutne zero odpowiedzi
Nie jest to dla mnie bolesne rozczarowanie, bo liczyłem się z tym, wiem, że od 2007 mniej więcej sytuacja nie jest tak prosta, jak po 2004., nie rozpaczam, bo wiedziałem, że ryzykuję, tym bardziej, że przyjechałem tak sobie, nawet nie mając tu znajomych.
Nie byłem jakoś zdesperowany sytuacją w PL, ale po prostu uwielbiam Szkocję, a szczególnie Edynburgh, więc chciałem spróbować.
Po prostu wkrótce wrócę do Polski i to też będzie fajne, bo przecież wszyscy wiemy, że i jedno i drugie ma dobre i złe strony, zdecydowanie najgorszą ze stron w Polsce jest ta o niskich zarobkach
Tak więc wszyscy chcący przyjechać: jeśli sądzicie, że jest w miarę łatwo znaleźć pracę, to bądźcie ostrożni i nie podejmujcie nieprzemyślanych decyzji.
Jest tu też np. cale mnóstwo Hiszpanów, których kryzys w ich kraju dopadł bardzo boleśnie i to teraz oni odbierają pracę Polakom można powiedzieć
Samo to, że teraz to już częściej na ulicy słyszy się hiszpański, niż polski, świadczy wymownie
Poznałem kilka osób, które również już długo zmagają się z poszukiwaniami pracy.
Tak więc sumując: prawdziwe są wszystkie przestrogi, że od razu i łatwo pracy się tu już teraz nie znajduje.
neekodem
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16942
Re: Praca Edinburgh 2013 10 lat(a), 5 mies. temu  
Dobrze napisane zgadzam sie z autorem
tattooooo
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17064
Re: Praca Edinburgh 2013 10 lat(a), 4 mies. temu  
Takie lekkomyślne myślenie zazwyczaj mają Ci Polacy którzy jeszcze nigdy nie byli za granicą i myślą sobie, że pracę i pieniądze rozdają na ulicy
specjalista

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19685
Re: Praca Edinburgh 2013 8 lat(a), 5 mies. temu  
Witajcie, jestem nowa na forum, ale nie nowa w temacie pracy i Szkocji.
Jak teraz w 2015 wygląda sytuacja pracy w Edynburgu? Od założenia tematu minęły dwa lata.
Tez przepadam za Szkocją, w Edynburgu nie byłam już 20 lat i myślę o ponownym przyjechaniu, ale powstrzymuje mnie sytuacja ekonomiczna, jak i polityczna.
Jak z pracą i jak z wszelkiej maści emigrantami, a więc i z bezpieczeństwem?
Justyna.
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19691
Re: Praca Edinburgh 2013 8 lat(a), 5 mies. temu  
Przez ostatnie 20 lat z pewnością dużo się zmieniło Praca jest zawsze, kwestią jest to czego szukamy, jak szukamy i jakie mamy predyspozycję Pozdrawiam
blue eye
Posty: 172
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


JK Advice Centre
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate kredytowa...

Mobi-Travel Ltd
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.mobi-travel.com....

Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Pozostałe oferty

Polska obsługa prawna w Szkocji (Księgowość i doradztwo)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
inbook.pl inbook
Naszą specjalnością jest internetowa sprzedaż: książek,...
Polska obsługa prawna w Szkocji (Prawnicy i porady)
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w...
GREEN STORE LONDON (Polskie sklepy i hurtownie)
KOTLY / BOILERY : GAZOWE WSZYSTKICH MAREK , węglowe i...