środa, 24 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






druga ciaza zaraz po macierzynskim.
Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: druga ciaza zaraz po macierzynskim.
#18462
druga ciaza zaraz po macierzynskim. 9 lat(a), 6 mies. temu  
Witam. Jestem mamą 13miesiecznego synka. Obecnie jestem w piątym miesiącu ciąży.Data porodu została wyznaczona na 15 lutego 2014r. Mój pierwszy urlop macierzyński zakończył się 21 lipca 2014 roku. Od tej daty wzięłam 4 tygodnie zwykłego urlopu. Od 13.08.2014 jestem na zwolnieniu lekarskim. Na macierzyński z pracy mogę przejść dopiero od 23.11.2014r.czy jeśli do tego czasu będę na zwolnieniu lekarskim jaką kwotę będę dostawać od pracodawcy? Czy będzie ona niższa niż normalne macierzyńskie z tego względu, że dostaje SSP? Czy lepiej zrezygnować z pracy gdy będę miała potwierdzenie przepracowanych 13 tyg i składać formę o Maternity allowance? Czy będę dostawać na MA tylko 90% z tego co miałam na payslipie (czyli 90% z SSP) czy będą liczyć to jako normalne tygodnie pracy? Z góry dziekuje za odpowiedzi.
agaska
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18464
Re: druga ciaza zaraz po macierzynskim. 9 lat(a), 6 mies. temu  
Skoro nie wróciłaś do pracy i nie masz przepracowanych żadnych godzin to myśle, że dostaniesz po prostu ta podstawowa stawke, bo z czego mieliby ci wyliczyc te 90% skoro byłaś na maciezyńskim, a pózniej na zwolnieniu?!
Adek
Posty: 181
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#18911
Re: druga ciaza zaraz po macierzynskim. 9 lat(a), 3 mies. temu  
Podstawową stawkę, czyli jaka? 138£? Z pracodawcą do tej pory miałam kontakt mailowy. Dostałam w zeszły poniedziałek informacje, że wysłano mi formę SMP1, więc rąk jakbym nie kwalifikowała się do SMP. Czekam na tą formę i zastanawiam się, gdybym nie dostała macierzyńskiego od pracodawcy i musiAla się ubiegać o MA mam przecież tylko kilka payslip'ów z Holiday, a reszta to SSP. Więc jak W JC mi będą to liczyć? Dostaje się albo 138£ lub 90% pensji , w zależności która kwota jest niższa. To będą mi liczyć z tego SSP 90%, czy dadzą chociaż te 138£? :/
agaska
Posty: 2
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...
alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...
alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...

Pozostałe oferty

Musicroom Musicroom
Największy asortyment produktów muzycznych.Płyty CD i...
thetrainline thetrainline
System rezerwacyjny, oferujący bilety kolejowe na...
Kickers Kickers
Szukasz butów? Zrób zakupy online przez internet w...
Forklift Training School (Szkoły, kursy)
Kursy i szkolenia na wózki widłowe w Wielkiej Brytanii -...