sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Masz pytanie? wątpliwości dotyczące kwestii zatrudnienia lub prowadzenia firmy w UK? Dołącz do dyskusji lub rozpocznij nowy temat.
W dół1
TEMAT: Przyszłość w UK
#19513
Przyszłość w UK 8 lat(a), 8 mies. temu  
Hej! Opiszę krótko swoją sytuację. Studiuję na jednej z lepszej uczelni technicznej w Polsce, na ciężkim kierunku powiązanym z elektroniką. W te wakacje udało mi się wyjechać do Anglii, do Plymouth na okres wakacyjny do pracy, zatrzymałem się u kuzynów. Po niedługim czasie udało mi się znaleźć pracę jako barman w dobrej włoskiej restauracji. Obecnie pracuję w tym miejscu już prawie dwa miesiące i bardzo dobrze się tam czuję, na tyle że chcę zostać na wyspach cały rok np do następnych wakacji. Nie chodzi mi jedynie o kwestie zarobkowe, ale głównie o naukę języka, którego najlepiej nauczyć się jednak w terenie, a nie z książek. Tutaj jestem rozdarty, gdyż już mam za sobą 2 lata studiów i się zastanawiam czy lepiej po wakacjach wracać do Polski i kończyć od razu studia czy może lepiej skorzystać z szansy i zostać tu rok, wziąć dziekankę na studiach, nauczyć się bardzo dobrze języka i przy okazji zdobyć może jakieś certyfikaty językowe, żeby wykorzystać ten czas w Anglii na maxa. Czy myślicie, że opcja zostania tutaj rok i powrotu do Polski jest realna? Czy po roku już UK mnie tak wciągnie, że nie będę chciał wrócić za wszelką cenę? Jeśli bym jednak został, to w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten dany czas? Do jakich egzaminów polecacie się przygotować, żeby był cenny ślad w CV na przyszłość? Nie chciałbym rzucać studiów, to nie wchodzi w grę, bo zainwestowałem już w nie sporo czasu i energii, chcę jedynie wziąć rok przerwy

P.S Będę wdzięczny za każdą pomoc
rafal954
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19543
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 7 mies. temu  
A nie lepiej spróbować zrobić jakieś praktyki związane z kierunkiem studiów? Wtedy załapał byś też język branżowy.
Z doświadczenia moich znajomych wynika, że trudno jest powróci do studiowania jak już zaczęło się pracować i na siebie zarabiać .No, ale niektórym się udało.
Co do certyfikatu to dużo zależy od kraju w którym potem będziesz chciał przebywać. Wydaje mi się, że najpopularniejszy jest CAE, ale jeśli chcesz wyjechać potem np. do Anglii czy do stanów to oni z kolei bardziej patrzą na TOEFL.
Ogarek
Posty: 6
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19578
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 7 mies. temu  
Jak się już zacznie pracę - zwłaszcza tutaj , to ciężko będzie ci wrócić na studia Chyba, że tutaj zaczniesz studiować...
Lilli

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19677
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 6 mies. temu  
Gdybym była po szkole średniej w Pl, to z pewnością po tej wiedzy jaka mam teraz przyjechałabym na studia do UK. Nie wybierałabym studiów w Pl.
Niki1983

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#19914
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 3 mies. temu  
Niki1983 napisał:
Gdybym była po szkole średniej w Pl, to z pewnością po tej wiedzy jaka mam teraz przyjechałabym na studia do UK. Nie wybierałabym studiów w Pl.


Zdecydowanie sie z tym zgadzam Pozdrawiam
fiołek
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20018
Re: Przyszłość w UK 8 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Niemal każdy kto zasmakował innego zycia w UK nie rwie się do powrotu do Polski, to zupełnie zrozumiałe. A zwłaszcza osoby młode Życzę powodzenia w dalszych mądrych wyborach.
MarekKos
Posty: 33
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20326
Re: Przyszłość w UK 7 lat(a), 10 mies. temu  
Ja miałem podobnie i praca tutaj pozwoliła mi na rozwój, założenie swojej firmy. Na polskim rynku ewentualnie planuję rozszerzenie swojej firmy i rozbudowanie, ale na stale juz bym nie wrócił
blue eye
Posty: 172
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20377
Re: Przyszłość w UK 7 lat(a), 10 mies. temu  
A czy pracował ktoś z Was może w Holandii? Macie jakieś doświadczenia? Zastanawiam się nad pracą sezonową. Znajoma poleca mi MARVEL, gdyż mają naprawdę dużo ciekawych ofert i posiadają doświadczenie. Proszę o rady
wiko7

Ostatnio zmieniany: 2016/06/22 20:08 Przez szkot_77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#21259
Re: Przyszłość w UK 7 lat(a), 7 mies. temu  
Prace sezonowe mnie nie kręcą. Rozdrabnianie się i praca z doskoku. Zdecydowanie szukam w życiu lepszego bytu, satysfakcji i stabilności w tym co robię. A Holandia wydaje mi się juz przereklamowana...
Adek
Posty: 181
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Holy Tours
Polskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe Holy Tours powstało z...

Kursy na wózki widłowe
Kursy dla osób początkujących/doświadczonych jak i z polskimi...
alt
TanieKosmetyki
Oferujemy największy wybór polskich marek kosmetycznych. Wygoda...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Pozostałe oferty

Euroffice Euroffice
Euroffice jest sklepem internetowym oferującym materiały...
Columbus Direct Travel Insurance Columbus Direct Travel Insurance
Wiodąca firma ubezpieczeniowa specjalizująca się...
TŁUMACZENIA przysięgłe (Tłumacze)
Tłumaczenia przysięgłe akceptowane przez konsulat;...
Best Western Best Western
Best Western to renomowana sieć hoteli zlokalizowanych...