piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Paszport dla Polskiego dziecka:)
Dyskusje na temat brytyjskiej służby zdrowia - lekarz rodzinny, dentysta... Kwestie dotyczące porodu i dziecka w UK. Rodzina na emigracji
W dół1
TEMAT: Paszport dla Polskiego dziecka:)
#13971
Paszport dla Polskiego dziecka:) 11 lat(a), 11 mies. temu  
Hej:) Postanowilam otworzyc nowy temat odnosnie Brytyjskiego Paszportu:) Otóz drodzy rodzice... Mit obalony ! Co niektórzy mówia ' nie dla polskich dzieci Brytyjski Paszport' lub ' matka Polka ojciec Polak i dziecko tez Polskie ' Staralam sie o paszport dla mojego synka, dostalismy!! Brytyjski paszport i obywatelstwo, trzeba tylko spelniac kilka warunków. Wiec chcialabym bo nie wszyscy o tym wiedza poinformowac ze formularz dostepny w Post Office i wszystko odbywa sie przez droge pocztowa i nie trzeba stac w kolejkach w Ambasadzie w Londynie. Dowiedzialam sie o tym od mojej szwagierki za co bardzo jej dziekuje:) Najwazniejszy warunek to trzeba byc 5 lat przed narodzinami dziecka, nie pobierac benefitów, pracowac, nie byc uciazliwym dla Wielkiej Brytani ... wszystko jest napisane w informacji dolaczonej do formy o paszport:) Polecam Zaplacilam £49+ £3 za przesylke:)
agakuczynska1986
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#13972
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 11 lat(a), 11 mies. temu  
A jaki to jest mit? zauważ że ty musiałaś być 5 lat w UK przed urodzeniem dziecka czyli tyle ile wynosi okres aby dostać stałą rezydenture po której możesz ubiegac się o obywatelstwo. Jeżeli dziecko dostało obywatelstwo to ty też byś mogła
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14184
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 11 lat(a), 10 mies. temu  
siemanko
Zrobilismy z zonka podobnie w zeszlym roku jak sie urodzil nasz synek.Wszystko udokumentowalismy w postaci PaySlip-ow z ostanich lat i P60.Mojej zonie brakowalo 3mce do pelnych 5lat pobytu wiec wziolem dokumenty na siebie,gdyz przebywalem 5 i pol roku.Wzystko zanieslismy na pcozte w celu "Check and send" a babaka w okienku szczelia karpia bo nic o takim czyms nieslyszala jak zyje.Zaczolem sie gotowac bo mam wszystko w broszurce i jej tlumacze,nawet jej podalem zeby zobaczyla.Po tlumaczeniu,wyslala mi wszystko jak chcuialem i po 3tyg paszport malego przyjechal kurierem do domu.Ogolnie zaoszczedzilem czas i latania do Londynu i stanai w kolejce jak rumun.Nie wielu wiedzialo jeszcze o tym ze tak mozna ,pewnie teraz juz wielu ma przetarte szlaki w tym temacie.pozdrowienia!!
samsonhtc
Posty: 40
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14185
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 11 lat(a), 10 mies. temu  
nie pamietam ale paszport UK wazny jest na 5lat.potem zrobimy juz PL:)
samsonhtc
Posty: 40
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14397
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 11 lat(a), 9 mies. temu  
Ale papiery wysłałeś na na obywatelstwo i dostałeś paszport? a jak ta broszura wygląda?
Anita

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#14433
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 11 lat(a), 9 mies. temu  
Papiery na paszport? czy na obywatelstwo?
Tu znajdziesz informacje,mam nadzieje ze pomocne:



translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=www.direct.gov.uk/en/TravelAndTransport/Passports/Applyingforaneworrenewedchildpassport/DG_174107
samsonhtc
Posty: 40
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16347
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 10 lat(a), 11 mies. temu  
tez mi mit !!! kazdy po pobycie 5 lat tutaj moze starac sie o paszport i obywatelstwo. tez mi nowosc moja znajoma pobierala zasilki i tez dostala potrzebowala jedynie karte stalego rezydenta ktora sie wyrabia za posrednictwem formularza EEA3. nigdzie nie trzeba jezdzic, wszystko listownie bez nerwow i obgadywania w kolejkach konsulatu angielskiego. ponizaniu przy "dyskretnych" okienkach obslugi gdzie pani popijajaca herbatke mowi z wyzszoscia w glosie " czyli jak tatus jest obcokrajowcem to ...." boszeee co za polska kultura. Przy takiej ilosci polakow w UK mogliby sie postarac o porzadne lokum i dyskretne pokoje do zalatwiania spraw. zal!!!!!!
Dorotella
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16797
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 10 lat(a), 7 mies. temu  
Wiesz co to mit? Zapodać linka? To że Ty wiesz, to że wie Anita, to jeszcze nic wielkiego. Mam wielu znajomych co o tym NIE WIEDZIELI, i latali do Londynu jak te Rumuny, więc skończcie z tym sarkazmem, plz.
TB@Doo
Posty: 14
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16799
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 10 lat(a), 7 mies. temu  
trzeba 5 lat pracowac a benefity nie maja nic do paszportu
magma1974
Posty: 17
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17467
Re: Paszport dla Polskiego dziecka:) 10 lat(a), 3 mies. temu  
nie mogę znaleźć nigdzie informacji jakie dokładnie dokumenty muszą być załączone z wnioskiem o paszport dla mojego szkraba. P60 obojga rodziców czy tylko jednego? No i czy musimy wysyłać swoje paszporty, a mamy polskie? Wiem że muszę załączyć akt urodzenia małej no i słyszałam też, że potrzebny jest akt ślubu jeśli rodzice są małżeństwem. Nie wiem tylko, czy konieczne jest tłumaczenie aktu ślubu? Jeśli ktoś by miał chwilę i był tak uprzejmy to proszę o listę potrzebnych dokumentów. Acha i jeszcze jedno, czy jak będę wysyłała wniosek wraz z dokumentami to czy wtedy płacę za paszport? Jeśli tak to skąd będą wiedzieć, że zapłaciłam?
agiee110604
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...
Emano
Emano
Materiały szkoleniowe na brytyjskie prawo jazdy - książki, kodeks,...
alt
Osteopatia, Kręgarz, Masaż Leczniczy, Fizjoterapia Dorosłych i Dzieci
Gabinet Osteopatii, Kręgarz i Chiropraktyk oraz Masaż Leczniczy i...

Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

Pozostałe oferty

Kardas Productions (Tworzenie stron www)
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając...
Gatwick Express Gatwick Express
Połączenie kolejowe pomiędzy lotniskiem Gatwick a...
alt Sofia Furniture LTD (Meble i wyposażenie)
Sofia Furniture Ltd to polska firma meblowa, która...
MOLSO - Polski Fryzjer MOLSO - Polski Fryzjer w Glasgow (Fryzjerstwo)
Profesjonalne usługi fryzjerskie - Strzyżenie,...