czwartek, 25 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Mąż zatrudniony w UK, ja w PL (macierzyński) a benefity w UK
Dyskusje na temat brytyjskiej służby zdrowia - lekarz rodzinny, dentysta... Kwestie dotyczące porodu i dziecka w UK. Rodzina na emigracji
W dół1
TEMAT: Mąż zatrudniony w UK, ja w PL (macierzyński) a benefity w UK
#16564
Mąż zatrudniony w UK, ja w PL (macierzyński) a benefity w UK 10 lat(a), 9 mies. temu  
Od niedawana przeprowadziliśmy się z rodziną do Szkocji. Ja jestem na urlopie macierzyńskim (zatrudniona w PL) a mąż pracuje tutaj. Łącznie nasze dochody są dość niskie i mamy małe dziecko więc zastanawiamy się czy możemy ubiegać się o child tax credit i working tax credit. Czy fakt, że jedno z nas jest zatrudnione w Szkocji wystarczy by ubiegać się o pomoc? Nie chcę ukrywać żadnych dochodów i naciągać Państwo na pomoc, która mi się nie należy. Chcę po prostu dowiedzieć się czy możemy się ubiegać o pomoc czy nie. Będę wdzięczna za pomoc.
Ashyshqa

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17161
Re: Mąż zatrudniony w UK, ja w PL (macierzyński) a benefity w UK 10 lat(a), 5 mies. temu  
Jasne, że możesz się ubiegać o zasiłek. Jeśli mieszkacie tu i chociaż jedno z was pracuje, a macie niskie dochody to należy wam się taka pomoc.
kacha

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17460
Re: Mąż zatrudniony w UK, ja w PL (macierzyński) a benefity w UK 10 lat(a), 3 mies. temu  
No zaraz, ale żeby dostać working tax credit to obydwie osoby muszą pracować minimum 16 godzin. Powiem szczerze, ze nie wiem jak potraktują fakt, że jesteś zatrudniona w Polsce.
darek
Posty: 209
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


HOUSE
Firma HOUSE oferuje okna, rolety, drzwi, materiały budowlane oraz...
alt
Wellbee - psychoterapia online
Wsparcie psychologiczne dla Polaków za granicą. Połącz się online...

Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

Bartec Design - Cięcie i grawerowanie laserowe
Firma oferuje usługi cięcia i grawerowania laserowego nie...

Pozostałe oferty

Polska apteka internetowa w UK Familijna (Apteki i suplementy)
Polska apteka internetowa w UK FamilijnaPolska apteka...
Euroffice Euroffice
Euroffice jest sklepem internetowym oferującym materiały...
PhotoBox PhotoBox
Obecnie PhotoBox posiada najszerszą ofertę produktów...
Higher Nature Higher Nature
Higher Nature jest znaną brytyjską marką specjalizującą...