piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Dyskusje na temat brytyjskiej służby zdrowia - lekarz rodzinny, dentysta... Kwestie dotyczące porodu i dziecka w UK. Rodzina na emigracji
W dół1
TEMAT: Poronienie
#20061
Poronienie 8 lat(a) temu  
Witam. Zaczne od poczatku. Z mezem postanowilismy starac sie o dziecko. 7-ego grudnia wyciagnelam spirale ktora mialam rok. Dzien zabiegu byl tez pierwszym dniem okresu. Zaczelismy starania zaraz po miesiaczce jednak zaszlam w ciaze dopiero po drugim cyklu ok 15-ego stycznia. Nie dziwi mnie to bo duzo czytalam na ten temat i nie zawsze mozna zajsc zaraz w pierwszym miesiacu tym bardziej iz mialam spirale (bez hormonow, "Nova T" z miedzia).
Na poczatku wszystko bylo dobrze, nie unikalam sexu ani ciezszych obowiazkow domowych. Bylismy wtedy na urlopie w Polsce. Kolo 10-ego lutego zauwazylam plamy krwi na bieliznie i sie przestraszylam. Jednak myslalam ze to nic takiego, maz uspokajal bo zdazylo sie raz i to zbagatelizowalam. Tym bardziej ze za kilka dni mielismy wracac do Anglii wiec stwierdzilam ze na miejscu pojde do lekarza. Pozniej plamienia powtorzyly sie jeszcze dwa razy i lekko bolal mnie brzuch w dole.
Jak wrocilismy z Polski umowilam sobie wizyte. Lekarz zrobil mi tylko test ciazowy ktory wyszedl pozytywnie i skierowal do szpitala na badania. Krew i USG. W ten sam dzien 17-ego lutego w srode ponownie zrobili mi test ciazowy, pobrali krew do sprawdzenia poziomu hormonu beta HCG i wykonali USG normalne i dopochwowe. Stwierdzili ze jest za wczesnie zeby bylo cos widac. Moglam byc wtedy miedzy 4 a 6 tyg ciazy. Poinformowali ze moge byc w ciazy pozamacicznej lub poronilam. Za dwa dni w piatek tylko pobrali krew i odeslali do domu. Kilka godzin pozniej zadzwonila pielegniarka mowiac ze cos jest nie tak, ze ten hormon przyrosl przez te dwa dni za malo. Kazali przyjsc w poniedzialek to wszystko mi wyjasnia. Wtedy dowiedzialam sie ze prawdopodobnie poronilam i musze miec lyzeczkowanie. Nie zrobili mi zadnych innych badan, pytalam o USG ale stwierdzili ze nie jest potrzebne, ze nie ma szans zeby ciaza rozwijala sie prawidlowo. Bylam wtedy troche oburzona bo mogli mi zrobic USG zeby byli pewni. Watpie ze tylko z krwi wszytko bylo jasne. Dlaczego wczesniej nie dali mi zadnych lekarstw na podtrzymanie, nie wytlumaczyli zebym sie nie przemeczala czy w ogole nie pracowala?
Pogodzilam sie z tym. Widocznie bylo juz za pozno. Pomyslalam ze te plamienia nie byly normalne i moze lepiej tak to zakonczyc. W piatek czyli 4-ego marca bylam na lyzeczkowaniu. Dostalam znieczulenie ogolne i po ok 2 godzinach moglam wracac do domu. Lekarz poinformowal mnie ze kilka dni bede krwawic i bedzie mnie bolal brzuch. Krwawilam moze dwa dni i to bardzo malo. Brzuch bolal mnie tylko pierwszy dzien. Gdy plamienia ustaly kochalismy sie z mezem oczywiscie z zabezpieczeniem bo lekarz powiedzial, ze o dziecko mozemy sie starac dopiero po pierwszej miesiaczce, a poza tym nie chcialam ryzykowac. Nie powiedzial kiedy nadejdzie okres ani kiedy mozemy sie kochac. Jestem w dobrym stanie fizycznym i przede wszystkim psychicznym wiec nie widzialam przeciwwskazan. Poza tym zabieg byl ok 6-ego tyg ciazy i szysko doszlam do siebie. Na nastepny dzien zaczol mnie bolec brzuch i wrocily lekkie plamienia. Pozniej znowu ustaly. Wczoraj znowu sie kochalismy i teraz brzuch mnie boli jak na okres. Tzn boli lekko jest wrazliwy na dotyk a czasem lapia mnie tak jakby skurcze. Zaczyna bolec ostro kilka sekund i przechodzi. Krwawienie zaczelo sie jak okres i pomyslalam ze to to ale po kilku godzinach znowu ustalo. Czytalam ze po lyzeczkowaniu pierwszy okres pojawia sie po kilku tygodniach, wiec moze to nadal plamienia po zabiegu. Martwie sie troche tym bolem brzucha i jutro umawiam sie do lekarza. Boje sie tylko ze znowu nie zrobia mi zadnych badan (jak to w Anglii) i odesla do domu z kwitkiem.
Czy sa tu kobietki ktore mialy podobne problemy z lekarzami w trakcie ciazy?
Kilka pytan:
*Ile czasu musze poczekac zeby ponownie starac sie o dziecko?
*Czy spirala mogla miec wplyw na moja ciaze i poronienie?
*Przy pierwszym dziecku nie mialam zadnych problemow, teraz poronilam. Czy jest prawdopodobienstwo ze moze sie to powtorzyc?
Pozdrawiam -Oliwia
czarna89b
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#20070
Re: Poronienie 8 lat(a) temu  
Współczuję Ci bardzo, ale wszystkie swoje niepokoje mimo wszystko zgłoś do lekarza. Powodzenia
Ania Zdebska

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#22048
Re: Poronienie 5 lat(a), 8 mies. temu  
Jakbyście potrzebowali profesjonalnego wsparcia w trudnych chwilach, to klinka psychomedic umożliwia nawet konsultacje online. Mają dobrych, wysoko wykwalifikowanych lekarzy, którzy służą pomocą, wystarczy wybrać specjalistę i termin i czekać na spotkanie. Moim zdaniem taka psychoterapia dużo daje, wiem sama po sobie.
magda906
Posty: 19
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Mobi-Travel Ltd
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.mobi-travel.com....

Kupdom
Oferujemy pełny zakres usług w zakresie zakupu nieruchomości w UK....
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...
alt
Paczki do Polski - AngliaPolska.pl
✔️ Paczki z Anglii, Szkocji, Walii do Polski £23.99 za 24.5kg -...

Pozostałe oferty

Tłumacz Przysięgły UK (tłumacze)
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich...
Konsultantka Avon w UK (Kosmetyki i perfumy)
Będąc konsultantką Avon nie musisz biegać z katalogami....
RatesToGo RatesToGo
Szukasz taniego noclegu? rezerwuj do 28 dni wcześniej z...
Gatwick Express Gatwick Express
Połączenie kolejowe pomiędzy lotniskiem Gatwick a...