piątek, 26 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Podróżowanie po Wielkiej Brytanii i nie tylko. Dyskusje turystyczne i pomysły na wycieczki. Bilety lotnicze i autobusowe. Pytaj i dyskutuj!
W dół1
TEMAT: Co zobaczyć w Paryżu
#22019
Co zobaczyć w Paryżu 5 lat(a), 10 mies. temu  
Witam

Wybieram się na poczatku wrzesnia na tydzień do Paryża. Wyjazd jest dość spontanicznie zorganizowany (mam już bilety i zabukowany nocleg), ale ponieważ nie znam kompletnie jęz. francuskiego chciałabym się jakoś wcześniej przygotowac do zwiedzania miasta:)
Co wg Was obowiązkowo powinnam zobaczyć prócz tych najbardziej znanych punktów (Luwr, Katedra Notre Dame, Wieża Eiffla, Łuk Trumfalny...)

Slyszałam o kartach/biletach turystycznych (paris Visit Zone lub inna?) pozwalających na poruszanie się po miescie kolejką i metrem oraz na wejścia do muzeum (wejścia darmowe lub zniżki)- jaką mi polecacie?

I ostatnia prośba o podpowiedź jak najlepiej dojechać z lotniska Charles de Gaule na bld Marceau (jakaś kolejką z lotniska do centrum a później metrem czy inaczej)?

z góry za wszystkie podpowiedzi i wskazówki serdecznie Wam dziękuję
jka
Posty: 163
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#22020
Re: Co zobaczyć w Paryżu 5 lat(a), 10 mies. temu  
Polecam osobiście wybrać się na spacer po:
- Luwrze i Polach Elizejskich (wiele ciekawych miejsc jest położonych wdłuż tej trasy),
- wokół wieży Eiffla (sama wieża, Trocadero Les Invalides, Grand Palaise)
- dzilnica Montmartre (dojedziecie do niej L'Open Tour, a później poszwendacie się po uliczkach), zwiedzamyparyz.pl/zabytki-paryza/montmartre
- Notre-Dame
- ciekawą atrakcją są również paryskie katakumby, które należa do największych na świecie

Sam Paryż ma bardzo wiele do zaoferowania. Nawet miesiąc to zbyt mało aby zobaczyć tam wszystko co warto jest zobaczyć
annanina
Posty: 149
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2018/07/03 06:26 Przez annanina.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#22153
Re: Co zobaczyć w Paryżu 5 lat(a), 6 mies. temu  
Mnie osobiście tam nie ciągnie. Wydaje mi się, ze wszystko jest juz mocno przereklamowane, a w dodatku wiem z opowieści znajomej, że w hotelu zalecają raczej nie wychodzić gdzieś na zwiedzanie, bo to po prostu niebezpieczne ;/
fiołek
Posty: 107
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


CPC EMPIRE TRAINING
Kurs odświeżający składa się z 35 godzin (5 dni po 7 godzin)...

m-shop.eu
Kosmetyki dla kobiet, dzieci i mężczyzn, Szeroki wybór kosmetyków...

JK Advice Centre
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate kredytowa...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Pozostałe oferty

Hostelbookers Hostelbookers
Niedrogie zakwaterowanie na całym świecie bez opłat...
Intymna.pl Intymna.pl
Sklep oferuje szeroki asortyment bielizny damskiej oraz...
Contact for Lenses Contact for Lenses
Soczewki kontaktowe w niewiarygodnie niskich cenach -...
Tooled-up Tooled-up
Sklep oferuje szeroką gamę produktów motoryzacyjnych,...