sobota, 20 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Forum regionalne: Greater London - metropolia i okolica...
W dół1
TEMAT: Jak z pracą w Londynie?
#11729
Jak z pracą w Londynie? 12 lat(a), 4 mies. temu  
Nosze się z zamiarem przyjazdu do Anglii i chciałabym się tak z grubsza dowiedzieć jak wygląda sytuacja z pracą?
Weronika

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11833
Re: Jak z pracą w Londynie? 12 lat(a), 4 mies. temu  
Jak wszędzie - masz kwalifikacje i aktywnie szukasz pracy to zawsze znajdziesz
Kołodziejczyk

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15880
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 3 mies. temu  
ja przyjechalam tu zaraz po licencjacie. zero doswiadczenia, tylko ukonczone studia. zdobylam prace po 3 dniach od razu na stanowisku zastepcy managera, wiec to wszystko zalezy. od szczescia, rodzaju pracy, czasu w jakim szukasz, szkoly, doswiadczenia...
Estiwlondynie
Posty: 16
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15886
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 3 mies. temu  
Ja na razie jestem u rodziny 10 dzień. Szukamy z narzeczonym pracy, roznosimy CV i wypełniamy formularze. Na razie nic, ale jestem dobrej myśli. Udało się załatwić konto w banku w jeden dzień, pracę też znajdziemy,
W PL mamy synka i chcemy żeby jak najszybciej był z nami. Cały czas szukamy pracy, sama do nas nie przyjdzie.
bellasignora
Posty: 5
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15906
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 3 mies. temu  
Bellasignora: znajdziecie!!! teraz jest tyle pracy. warto zarejestrowac sie tu : www.jobsearch.direct.gov.uk i isc do najblizszego jobcentre....

w jakiej dzielnicy mieszkacie??
Estiwlondynie
Posty: 16
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/01/21 23:25 Przez Estiwlondynie.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15921
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 3 mies. temu  
Estiwlondynie napisał:
Bellasignora: znajdziecie!!! teraz jest tyle pracy. warto zarejestrowac sie tu : www.jobsearch.direct.gov.uk i isc do najblizszego jobcentre....

w jakiej dzielnicy mieszkacie??


Teraz na Harlesden u rodziny, ale od poniedziałku będziemy wynajmować pokój w okolicach White City. Lecę w środku tyg. po dziecko do Pl i będę szukała czegoś na part time, byle to była legalna praca, a chłopak czegoś na full time. Na jobsearch od razu po przyjeździe się zarejstrowałam. Pracy zaczęłam szukać jeszcze w Polsce. Dajemy sobie miesiąc czasu na znalezienie pracy. Na razie załatwiliśmy konto w banku i mieszkanie, 6 lutego mam appoinment o National Insurance Number. Pracownik job center powiedział, że żeby dostać National Insurance Number muszę się zarejestrować w agencji i mieć dowód, że szukam pracy, albo dostać odmowną decyzję (listownie) z miejsca do którego wysyłałam podanie o pracę, ponieważ e-maile nie są brane pod uwagę, a właśnie z jobsearch wyłałam bardzo wiele e-maili do pracodawców.
bellasignora
Posty: 5
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15922
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 2 mies. temu  
A to ciekawe, że nadanie NIN uzależniają od potwierdzenia szukania pracy. Przecież NIN jest niezbędny do odpowiedniego naliczenia podatku. Poza tym z NIN prędzej znajdziesz prace niż bez, bo księgowi maja mniej pracy w papierach.

A wracając do tematu: oprócz jobcentre sa jeszcze inne miejsca gdzie możesz się zarejestrować i szukać pracy czyli agencje pracy i agencje rekrutacyjne. tam też udaj się i zarejestruj, do tego gumtree i lokalne gazety.
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15923
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 2 mies. temu  
wiele osob znalazlo tez prace poprzez zwykly spacer po okolicy i wchodzenie do pobliskich sklepow,piekarni,knajpek. Wejdz, zapytaj czy nie szukaja pracownikow. Moi trzej znajomi tak zrobili i dostali prace
Estiwlondynie
Posty: 16
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15924
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 2 mies. temu  
Też szukaliśmy w ten sposób pracy, zostawiliśmy nr gdyby ktoś był zainteresowany.
Byliśmy też w Inditex Recruitment Centre na Regent Street.
Mam do Was pytanie odnośnie agencji pracy. Jak to wygląda z opłatami, czy one pobierają jakieś opłaty za znalezienie pracy? Moja kuzynka mówiła, że agencja ściąga bardzo dużo z wypłaty i prawie nic nie zarobię, jak to wygląda?
bellasignora
Posty: 5
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#15933
Re: Jak z pracą w Londynie? 11 lat(a), 2 mies. temu  
Przede wszystkim musisz wiedziec, że tutaj są dwa rodzaje agencji:
1. agencje rektutacyjne (na przykład Berkley&Scot): w nich juz dawno powinnaś zarejestrować swoje CV.

2. agencje pracy czyli te o które pytasz

ŻADNE AGENCJE NIE POPIERAJĄ OPŁAT ZA ZNALEZIENIE PRACY jeśli jakakolwiek agencja żąda opłaty za znalezienie pracy to jest to NIELEGALNE i od takiej agencji najlepiej trzymać się z daleka.

Jeśli pracujesz dla agencji pracy możesz mieć potrącenia na NIN, tax oraz obsługę księgową (ktos musi przygotować payslip dla Ciebie i przelać kase na Twoje konto).

W Twojej sytuacji czyli osoby bez pracy raczej nie możesz sobie pozwolić na "luksus" przebierania w ofertach na zasadzie "za takie pieniądze pracować nie będę" bo kasa którą masz w kieszeni niebawem się skończy
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

DFDS Seaways
DFDS Seaways
Masz auto i wybierasz się do Polski? Wybierz relaksującą morską...

JK Advice Centre
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate kredytowa...

Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

Express Bus
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z wieloletnią...

Pozostałe oferty

Furniture4less (Meble dla dziecka)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Polska apteka internetowa w UK Familijna (Apteki i suplementy)
Polska apteka internetowa w UK FamilijnaPolska apteka...
National National Car Rental
Oferujemy korzystne ceny za wynajem pojazdów we...
Kardas Productions (Tworzenie stron www)
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając...