czwartek, 02 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Dyskusje dotyczące prawa i spraw urzędowych. Wypełnianie brytyjskich formularzy i wszelkie inne kwestie formalnościowe.
W dół1
TEMAT: jakie prawa pracownika?
#16371
jakie prawa pracownika? 10 lat(a), 11 mies. temu  
Witam!
Chciałbym dowiedzieć się jesli jest to możliwe czy pracodawca możę sam
wyznaczyć okres w którym firma jest zamknieta na 2 tygodnie I z gory wziąśc 2
tygodnie płatnego urlopu na poczet zamkniecia firmy. Nazywa to okresem summer
holiday. Ogranicza tym posunięciem możliwośc wziecia urlopu wczesniej na np.
2 tyggodnie tlumaczyc sie tym ze juz nie masz urlopu. I drugie pytanie. Czy
jeśli wykorzystałęm juz urlop I jest bank holiday czy pracodawca moze nakazac
mi przyjsc do pracy bo twierdzi ze nie
mam urlopu I bezplatnego mi nie da. Zaznaczam ze u mnie w firmie bamki
holidaye sa dodane do urlopu I za kazdym razem jak nie idzie sie w bank
holiday to zabieraja z holidaya
djmartin83
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16372
Re: jakie prawa pracownika? 10 lat(a), 11 mies. temu  
W kolejności:
odp.1: jest to możliwe, może odmówić
odp.2: może a nawet ma prawo odmówić urlopu ale może się zgodzić na udzielenie urlopu bezpłatnego za który to nie otrzymasz wypłaty za okres urlopu bezpłatnego.

Pracodawca ma prawo odmówić urlopu w okresie w którym jest zwiększone zapotrzebowanie na pracę i jednocześnie wysłać pracowników na urlop jeśli nie ma możliwości zapewnienia im godzin pracy zagwarantowanych na umowie.
Jeśli masz problemy w pracy sugeruje zapisać się do związków zawodowych
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2013/05/21 09:27 Przez Nemo.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16380
Re: jakie prawa pracownika? 10 lat(a), 11 mies. temu  
Tak tylko że co roku pracodawca z poczatkiem roku zabiera 10 dni na przysłowiowe summer holiday i tym zmniejsza kazdemu urlop. Czy ja nie mam możliwości wybrać sobie czy chce żeby było to płatne czy nie? Przeważnie i tak firma jest otwarta ale ja chciałbym jechac na urlop w innym terminie a nie jak akurat firma sobie tego życzy. Bo jeśli chciałbym pojechać na urlop np. w maju na 2 tygodnie a po drodze już kilka dni wykorzystałem to nie mam tyle dni żeby móc wziąść. A ten summer holiday zawsze jest pod koniec lipca do poczatku sierpnia.
djmartin83
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16381
Re: jakie prawa pracownika? 10 lat(a), 11 mies. temu  
djmartin83 napisał:
A ten summer holiday zawsze jest pod koniec lipca do poczatku sierpnia.
Nie wiem co to za firma i jaka branża al to akurat środek sezonu wakacyjnego i mozliwe, że w firmie masz największy ruch.
Poza tym nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "Przeważnie i tak firma jest otwarta" ? Kto wtedy jest w pracy?
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16382
Re: jakie prawa pracownika? 10 lat(a), 11 mies. temu  
Firma zajmuje się produkcją części z laminatów. No I właśnie praca jest taka jak zawsze. Wymyślili ten pomyśł 3 lata temu I dotychczas za każdym razem I tak jest możliwość przyjścia do pracy ale o tym dowiadujemy się na 1-2 tygodnie wcześniej.Albo poprostu można przyjśc 1 tydzien tylko I wtedy automatycznie odmrażają te dniz urlopu co sie przyszło.
djmartin83
Posty: 3
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16383
Re: jakie prawa pracownika? 10 lat(a), 11 mies. temu  
no cóż, taka polityka firmy ale jeśli czujesz się na siłach możesz spróbować przejść im przez rozum w prosty sposób: zapisz się do związków zawodowych, rozpisz sobie cały urlop na rok i zanieś managerowi do podpisania/zaakceptowania, jeśli odmówi poproś go o informacje na piśmie dlaczego odmawia. i teraz jeśli manager słabo rozgarnięty to podpisze i po sprawie, jeśli odmówi a poprosisz go o info na piśmie zacznie się bać, że możesz gdzieś z tym iść i narobić im kłopotów.
Ja tak zrobiłem i manager jeszcze się "skonsultował" i zatwierdził mi urlop a hasło związki zawodowe zapewniło mi spokój od jednego deputy managera, który nękał mnie ciągle dyscyplinarkami aż mu zakomunikowałem, że na następne spotkanie ściągnę kogoś spoza firmy.
Nemo
Posty: 162
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16388
Re: jakie prawa pracownika? 10 lat(a), 11 mies. temu  
Skonsultuj się z prawnikiem, dziwna sprawa
DorkaM
Posty: 20
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...

Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

TONIO MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE
TONIO - Przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski i z...

Polska obsługa prawna w Szkocji
Dallas McMillan jest renomowaną firmą adwokacką w centrum Glasgow,...

Pozostałe oferty

Sindbad Travel (Autokary, pociągi)
Autokarem po Europie, Wielkiej Brytanii i do Polski...
RatesToGo RatesToGo
Szukasz taniego noclegu? rezerwuj do 28 dni wcześniej z...
Kupdom (Praca stała i dodatkowa)
Oferujemy pełny zakres usług w zakresie zakupu...
UK Office Direct UK Office Direct
Oferujemy ponad 25.000 produktów biurowych w niskich...