czwartek, 02 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Odszkodowanie od weterynarza .
Dyskusje dotyczące prawa i spraw urzędowych. Wypełnianie brytyjskich formularzy i wszelkie inne kwestie formalnościowe.
W dół1
TEMAT: Odszkodowanie od weterynarza .
#17365
Odszkodowanie od weterynarza . 10 lat(a), 4 mies. temu  
Witam serdecznie. Piszę do Państwa ponieważ znalazłam kontakt w internecie a nie bardzo wiem do kogo się zwrócić o pomoc. Od 4.11.2013 mieszkam w UK i nie znam języka angielskiego wiec najłatwiejszą formą jest komunikacja z Państwem.
Postanowiłam sprowadzić do UK swojego pieska , półtora tygodnia temu piesek miał wyrabiany paszport i wszczepiany chip. U weterynarza była moja mama ponieważ piesek przebywa pod jej opieką a ja nie mam możliwości pojechania do Polski. Pies ma komplet badan,szczepienie na wściekliznę wykonane było w sierpniu tego roku jak i również był odrobaczony na 24 h przed wyjazdem . W książeczce zdrowia wszystko jest opisane i podbite pieczęcią przez weterynarza z Koszalina ponieważ mieszkałam z psem w Koszalinie. Moja mama mieszka niedaleko Człuchowa w województwie pomorskim. Poszła więc z psem do tamtejszej weterynarii i poprosiła o wydanie takiego paszportu oraz wszczepienie chipu pieskowi. Powiedziała również że piesek będzie wyjeżdżał do UK. Weterynarz wydał paszport i wszczepił chip mówiąc że pies może przekroczyć granicę . Wyjazd miał miejsce dnia 16.12.2013 roku a wczoraj miał przekroczyć francuską granicę . Niestety zatrzymano psa ponieważ nie zgadzają się daty w książeczce,paszporcie i te które można wyczytać z chipa. Mam poważny problem ponieważ weterynarz umywa ręce a ja zostałam obciążona kosztami za transport , hotel za psa we Francji . Proszę o pomoc czy jest taka możliwość abym mogła się domagać zwrotów kosztów za opłacenie transportu psa firmie przewozowej i kosztów hotelu czy też odszkodowania z tego tytułu ? Czy mogę domagać się zwrotu od weterynarii ? .
Prosze o szybką odpowiedz jeśli jest to możliwe.
nadia241
Posty: 1
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17390
Re: Odszkodowanie od weterynarza . 10 lat(a), 4 mies. temu  
Pierwsze co to skontaktuj sie z polskim konsulatem w twojej okolicy. Jeśli to nie pomorze to znajdź prawnika w Polsce.
karolcia
Posty: 336
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17438
Re: Odszkodowanie od weterynarza . 10 lat(a), 3 mies. temu  
Fatalnie, ale to powinno być w kwestii weterynarza.
Ania Zdebska

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Furniture4less
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie to, czego...

JK Advice Centre
Coronovirus - straciles prace? Nie masz na czynsz, rate kredytowa...

Empire Traininig Services
Kursy i szkolenia na maszyny budowlane - Koparki, Wywrotki, Walce,...

Sami Swoi
Szukasz certyfikowanej firmy, laureata prestiżowej nagrody...

Pozostałe oferty

Intymna.pl Intymna.pl
Sklep oferuje szeroki asortyment bielizny damskiej oraz...
Polska apteka internetowa w UK Familijna (Apteki i suplementy)
Polska apteka internetowa w UK FamilijnaPolska apteka...
RatesToGo RatesToGo
Szukasz taniego noclegu? rezerwuj do 28 dni wcześniej z...
MOLSO - Polski Fryzjer MOLSO - Polski Fryzjer w Glasgow (Fryzjerstwo)
Profesjonalne usługi fryzjerskie - Strzyżenie,...