piątek, 19 kwietnia 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |






Problem z internetek - talk talk
Rozmowy na temat komputerów, telefonów, sprzętu elektronicznego. Internet i budowa stron www. Problemy, pytania, porady i oponie...
W dół123
TEMAT: Problem z internetek - talk talk
#11404
Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Nie wiem od czego ale niektóre strony otwierają mi sie dobrze a pozostałe bardzo wolno, nawet interia i wp ładuje mi sie doyśc długo zanim się otworzą a później i tak nie wyświatla się grafika. Od czego to może byc?
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11408
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Maja problem z laczami i internet poprostu zwalnia. Raz masz predkosc okolo 16mbps a za chwile zwolni ci do 1mbps a jak bedziesz mial pecha tak jak ja mialem to zwolni co do 0.01 mbps. Jak zadzwonisz do tech support to powiedza ci za masz zjebana karete sieciowa w kompie. Banada kuta....sow. Chytry talk talk nie chce dozucic sie do wymienianych prze bt kabli. Zamiast tego inwestuje w serwery a BT tez olewa bo to nie az tak bardzo ich problem wiec stad problem.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11409
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
A sprobuj wlaczyc i wylaczyc modem. Troche pomaga ale jak bedziesz mial pecha to poczekasz z 10 minut zanim na nowo zlapiesz dostep. Reasumujac...
Big up dla talk talk
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11413
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Zacząłem grzebac i problem jest chyba w routerze - zmieniłem ustawienie MTU i niby działa lepiej. Problem w tym że nie urywa mi neta ale w tym samym czasie niektóre strony otwierają się od razu a inne nie
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11429
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Bo pieprzony internet z talk talk zwalnia i przyspiesza. W jednej chwili masz 16 mbps a klikniesz na nastepny link i lecisz w dol do 3 mbps. Potem znowu 16 i tak w kolko.
Zobacz tu!!!
Wejdz na tester i zrob pare prob jedna po drugiej. Zobaczysz jakie beda roznice. Ja przed chwila testowalem. Zamulilo tak ze nie chcialo mi strony na panoramio zaladowac. Pierwsza proba 16, druga 9 a trzecia slabe 4. Ale jeszcze przed tem zajebalo net tak ze nie chciala mi sie zaladowac strona z testem. Pokazalo wiadomosc "time out".;-)Pewnie przez to ze mam karte sieciowa zepsuta w kompie, hahaha
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11445
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Rano net chodzil elegancko, chwile potem nie moglem otworzyc posta na forum tak komp chodzil. Wlazlem na stronke z testem. Pokazalo 15mbps. Wlazlem na inna. Pokazalo 9, drugi test 0.9mbps i trzeci finalowy : 0.6
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11446
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/12/09 09:37 Przez szkot_77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11473
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
A może masz na prawde walniętą kartę? albo z systemem coś nie tak? skoro masz aż takie chwiejność w sygnale
kazach

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11476
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Komputer jest okolo pol roku stary, a problemy zaczely sie zanim uruchomilem po raz pierwszy.Mam w domu trzy kompy i na wszystkich jest tak samo. Sa dni ze chodzi dobrze, a potem jest kicha. Jak by bylo cos z karta (czyt:kartami) to nie szlo by wogole.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#11477
Re: Problem z internetek - talk talk 12 lat(a), 4 mies. temu  
Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa, to czy zainstalowałeś oprogramowanie które dostałeś w pakiecie. Niby żyjemy w erze plug-and-play, jednak ten zestaw sterowników jest wymagany do właściwej pracy routera. Zatem pierwszy komp w domu musi przejść całą procedurę; każdy następny po prostu działa - po kablu lub bez.
W sytuacji, gdy net tnie, zresetuj router na około 2-3 min i odpal ponownie - powinno pomóc.
Kolejna sprawa to pytanie czy tylko na wp czy interi masz te problemy (sprawdź inne strony np: google.com, youtube.com, crann-tara.net ect.)?
Bo odpowiedź może być bardzo prozaiczna - nasze rodzime portale dają ...ciała. W moim przypadku głównie tak jest. Polskie portale się ślimaczą, gdy reszta śmiga.

Jeśli jednak to nie pomaga, polecam do nich zadzwonić. Powinni pomóc (raz dzwoniłem i pomogli). Pamiętajmy tylko, że to nie Polska i należy zachowywać się grzecznie, nie bluzgać i wyzywać, a jedynie tylko swoją irytację przekazać uśmiechem lub cynizmem. Wtedy to nawet jakąś promocję możemy od nich uzyskać

Ja na talk-talk nie narzekam: net mi głownie śmiga; czy to do przeglądania stron czy grania. A w abonamencie telefonicznym mam darmowe dzwonienie do kilkudziesięciu państw w Europie a wśród nich Polskę.

Pozdr,

Ophin

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry123
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


Kardas Productions
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając naszym...

Tłumacz Przysięgły UK
Tłumaczenia pisemne certyfikowane wg wymogów brytyjskich i...
alt
Paczki do Polski - AngliaPolska.pl
✔️ Paczki z Anglii, Szkocji, Walii do Polski £23.99 za 24.5kg -...
MOLSO - Polski Fryzjer
MOLSO - Polski Fryzjer w Glasgow
Profesjonalne usługi fryzjerskie - Strzyżenie, modelowanie,...

Pozostałe oferty

Kardas Productions (Tworzenie stron www)
Zajmujemy się promocją firm w social media, pomagając...
JML Direct JML Direct
Oferujemy szeroki wybór artykułów gospodarstwa domowego,...
Promod Promod
Promod jest jedną z czołowych firm z branży...
Tesco Tesco.com
Tesco.com oferuje szeroka gamę produktów i usług -...