piątek, 29 marca 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Forum zarówno dla profesjonalistów jak początkujących fotografów. Zadawaj pytania, publikuj swoje prace i oceniaj zdjęcia innych!
W dół1
TEMAT: Portfolio
#16449
Portfolio 10 lat(a), 10 mies. temu  
Czy pośród użytkownicków portalu jest ktos kto para sie fotografia? Niewazne czy zawodowo czy amatorsko dla przyjemnosci. Moze chcecie sie podzielic efektami swojej tworczosci tutaj? Wklejajcie smialo fotki lub linki do waszych galerii
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#16980
Re: Portfolio 10 lat(a), 5 mies. temu  
To wrzuć coś jako pierwszy na zachętę
misia
Posty: 150
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17011
Re: Portfolio 10 lat(a), 4 mies. temu  
To wklejam linka do swojego "panoramio" mysle ze mi wolno i nie dlatego ze moderuje , ale dla tego ze nie zamierzam nic sprzedac ani niczego reklamowac
Czekam na komentarze.

http://www.panoramio.com/user/szkot.77
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17685
Re: Portfolio 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Witaj. Interesuje sie fotografia raczej amatorsko ale strasznie sie ucieszylam ze na tym forum jest kategoria dotyczaca fotografii I nie sa to ogloszenia tylko mozna faktycznie z kims na ten temat porozmawiac czy o cos podpytac. Twoje zdjecia sa super! Na jakim sprzecie pracujesz? Zajmujesz sie fotografia ludzi? Jesli tak gdzie mozna podejrzec Twoje prace?
Elkabelka
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17686
Re: Portfolio 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ludzi nie. Czasem jakiś szot córki ale to tyle. "Pracuje" na nikonie d5200 chociaż większość fotek z panoramio robione starszym i słabszym d3000, w obu przypadkach szkło tamron 18-200. Do tego polaryzator hoja od czasu do czasu. Ladnie podkręca kontrast jak masz niebo i chmury w kadrze. Także kilka prób z podczerwienią, ale to juz trudniej. Kilka pierwszych prób totalna porażka ale ostatnie podejście zakończone (pojedynczym) sukcesem.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17692
Re: Portfolio 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
Ja kupilan nikona d7000, poszlam na kurs fotograficzny aby nauczyc sie przynajmniej podstaw I mialam wielki zapal:) mam dwojke dzieci wiec mam modeli chociaz to trudne- fotografowanie dzieci wciaz sie ruszaja:) ale zrazilam sie poniewaz mam problem z autofocusem. Mam obiektywy nikona 18-150 I 50mm1.8D. Ten pierwszy jest ok ale ciemny a z ta 50 mam problem z autofocusem ciagle uderza nie tam gdzie go ustawie. Zmienialam ustawienia w fine tune ale bardziej chyba na wyczucie niz profesjonalnie. Mam tez focus test chart (regex.info/blog/2006-11-08/276) ale jakos boje sie to zrobic bo nie wiem czy nie namieszam gorzej niz mam. Ot I tak stanela moja fotografia bo denerwuje mnie ze ustawiam focus na oczy a w rezulatcie oczy sa rozmazane a ostre jest np. ucho.
Elkabelka
Posty: 7
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#17693
Re: Portfolio 10 lat(a), 1 Miesiąc temu  
jak masz oryginalne szkla nikona to nie powinno byc problemu z focusem. Prz moim pierwszym dslr miałem oryginalne "kitowe" szkiełko 18-55 i focus chodził pięknie a do tego rewelacyjna ostrość była. Jak przesiadłem się na tamrona 18-200 to już jest czuć różnice i żeby dostać to, co się chce trzeba robić tunning potem . Focus najlepiej ustawić sobie na manual, masz 39 punktow wiec powinnaś coś złapać. Problem może byc w ustawieniach migawki. Otwórz przesłonę żeby wpuścić więcej światła a do tego przyspiesz "shutter", powinno zadziałać. Jak masz czas i chce ci się bawić to spróbuj zrobić parę zdjęć w raw. Trochę przy tym jest roboty a do tego gotowe zdjęcie wyjdzie ci pewnie 30-40 mb ale można nieźle podkręcić ostrość oraz kolory.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry1
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE


CPC EMPIRE TRAINING
Kurs odświeżający składa się z 35 godzin (5 dni po 7 godzin)...
PurpleParking
PurpleParking
PurpleParking jest największym w Wielkiej Brytanii systemem...

Holy Tours
Polskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe Holy Tours powstało z...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...

Pozostałe oferty

PUMA PUMA
PUMA to znana światowa marka i jeden z wiodących sklepów...
Furniture4less (Meble dla dziecka)
W naszym sklepie Furniture4Less.eu znajdziesz dokładnie...
Natura Beauty Lab (Kosmetyki i perfumy)
Kosmetyki Naturalne marek Polskich i zagranicznych!...
RTV Euro AGD RTV Euro AGD
Lider rynku RTV i AGD w Polsce. W swojej ofercie mamy...