piątek, 03 maja 2024
Portal Informacyjny w UK, Wielkiej Brytanii | Polish Community Online in the United Kingdom

r e k l a m a  |





Dyskusje o kulinariach, przepisach i pomysłach. Wasze opinie na temat jedzenia, restauracji oraz o wszystkim co smaczne...
W dół12
TEMAT: składniki sushi
#3591
składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
mozna w hipermarketach kupić oddzielnie te zielsko w które zawijane jest wszystko? chciałabym sprobować jak wyjdzie bo kupowanie gotowego nie jest najatańsze więc mozna w domu sprobować zrobić ale nie wiem czy mozna kupic oddzielnie to co owijane jest sushi?
świeżynka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3596
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
Mozna. Maja w tesco wszystko czego potrzebujesz, zielsko rownierz. Pamietaj o marynowanym imbirze i bambusowej matce do zwijania. Bez niej tez sobie poradzisz ale z nia pojdzie ci latwiej. Lezy chyba na tej samej polce gdzie zielsko.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3650
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
dobra wszystko kupiłam teraz okaże sie czy wyjdzie takie jak kupne chociaż w części
świeżynka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3692
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
to nie jest az takie skomplikowane wiec powinno ci wyjsc.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3762
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
Ja też próbowałam już robić ale nie maiłam dokładnie wszystkich składników, więc muszę jeszcze raz podjąć próbę tym razem już bardziej przygotowana
kwiatuszek
Administrator
Posty: 331
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3769
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
To nie jest jakis wielki problem ze skladnikami. Podatawa to ryz(do szuszi), ocet sol i cukier(marynata do ryzu), no i ewentualnie zielsko. No a co chcesz do tego to juz twoj problem. Moze byc surowa wolowina lub smoked salmon, tez pasuje. Jesli bedziesz robila eksperymenty z surowa ryba lub owocami morza to polecam wasabi ze wzgledu na dzialnie bakteriobojcze.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3808
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
pierwsza próba taka sobie chyba brakowało czego kwaśnego jak ocet ale nie przepadam za octem a marynata do ryżu może tego nie kupiłam - co to jest?
świeżynka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3813
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
Marynata to nic innego niz ocet sol i chyba ttroche cukru.Ryz dotujesz w okreslonej ilosci wody, ryz dosushi(specjalny z tego samego stoiska), kiedy jest juz ugotowany tak jek powinien mieszasz go z ta marynata i zostawiasz na jakis czas.Pozostaja potem okropnie klejacy. A z czym robilas? Aha, jak szukasz dokladnej instrukcji na gotowanie ryzu do suszi to zobacz u pascala na poprostugotuj.onet.pl, to zdaje sie od niego byl przepis ktorego ja uzywalem.
szkot_77
Moderator
Posty: 1563
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#3887
Re: składniki sushi 13 lat(a), 7 mies. temu  
marynaty nie użyłam bo myślałam ze to ma być ocet a nie przepadam za nim. Okazało sie jednak że to bardzo ważny składnik i bez niego smak jest inny - nic nie łączyło sie ze soba ryż suchy i do tego wędzona ryba człowiek uczy sie na błedach nastepnym razem zrobie juz z marynatą ale nie wiem kiedy bedzie ten następny raz bo przejadłam sie tym co zrobiła i na razie nie mam ochoty na wiecej ale wielkie dzieki za pomoc i rady
świeżynka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
#6952
Re: składniki sushi 13 lat(a), 3 mies. temu  
wszystko zrobiłam tak jak trzeba było i... postanowiłam zrezygnować z robienia samemu - wyszło mi mdle mało apetyczne ogólnie nie nadajace sie do spozycia wole kupić za kilka funtów ale to pewnie nie tak prędko bo na razie mdli mnie na myśl o sushi
świeżynka

Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góry12
Moderatorzy: kwiatuszek, szkot_77

PASAŻ POLEMI - OFERTY SPECJALNE

alt
Vesa Beauty
Sklep internetowy z polskimi kosmetykami naturalnymi, zdrową...
alt
PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Oferta specjalna)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej Brytanii,...
alt
Paczki do Polski - AngliaPolska.pl
✔️ Paczki z Anglii, Szkocji, Walii do Polski £23.99 za 24.5kg -...

Kursy na wózki widłowe
Kursy dla osób początkujących/doświadczonych jak i z polskimi...

Pozostałe oferty

Express Bus (Paczki, przewóz osób)
EXPRESS BUS Podkarpacie to firma transportowa z...
Gatwick Express Gatwick Express
Połączenie kolejowe pomiędzy lotniskiem Gatwick a...
Benefit Answers (Prawnicy i porady)
Pomoc przy zasilkach chorobowych PIP,DLA,ESA,UC50/LCWRA,...
alt PerfectBodyShape.co.uk - Suplementy diety UK (Sport - sklepy i usługi)
PerfectBodyShape.co.uk to sklep interentowy w Wielkiej...